Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgtak mert nem voltam...

Kirúgtak mert nem voltam hajlandó 3 ember munkáját elvégezni?

Figyelt kérdés

Elment a cégtől 2 kollégám, így a főnököm kiosztotta hogy mostantól én fogom végezni az ő eddig munkájukat is! Vagy vállalom vagy szedjem össze a cuccaimat, így belementem. Új munkaszerződést nem kaptam és fizetésemelést sem, pedig kértem. Napi plusz 2-3 óra munkával jár, plusz ebédszünetben is a gép mellett ülök. Túlórát nem fizet! Lecsúsztathatom ... azt mondta hogy ez napi 1-2(!) óra nettó munka, így a hónap utolsó hetében amikor nincs munkánk, akkor otthon maradhatok 3 napot.

Most betelt a pohár a héten! Megtudtam hogy több kolléga is fizetésemelést kapott, nem is keveset. Persze, amit megspórolt a 2 ember fizetésén, azt odaadta másoknak. Mondtam neki, hogy mivel a szerződésemben csak a saját munkámról van szó, így nem fogom másét ingyen megcsinálni, vegyen rá fel valakit vagy adja oda másnak.

Erre azt mondta, azonnali hatállyal elbocsát, mert nem végzem el a munkámat!


Ilyen esetben fordulhatok végkielégítésért, kártérítésért mert indokolatlanul rúgtak ki? A saját munkám elvégzését bizonyítani tudom!


2019. ápr. 10. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Munkaügyi pernek tuti örülni fog.
2019. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sanyinak ***** válasza:
100%
Az azonnali hatályú felmondást indokolni kell. Az indokolásnak világosnak, valósnak és okszerűnek kell lennie, tehát abból a felmondás okának egyértelműen ki kell derülnie. Ha az nem korrekt, akkor mehetsz a munkaügyi bíróságra.
2019. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki kiáll magáért!


Nem kell félni a főnöktől! Ő is rád van utalva, mint ahogy Te is rá, ezt fel kellene fognia mindenkinek.


Ha nem próbaidőn vagy, jó indok kell, miért akar elbocsájtani.

2019. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
HA te is elmész akkor kifogja a 3 ember munkáját elvégezni? :D
2019. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szép egy bagázs lehet, ha te napi 2 óra munkával megcsinálod, amit ők 2x8 óra alatt :) Ennyi erővel akkor felvehetne egy embert 8 helyett, aki dolgozik is.


Amúgy meg fel kell állni és otthagyni. Én is ezt tettem. Mikor elmondtam, hogy szerintem nem áll arányban az elvégzett munka a fizetésemmel, elmagyarázták, hogy sajnos ennyi jön ki, nincs több bevétel, majd térjünk vissza rá, ha jobban megy a cégnek - majd akkor emelnek. Mondtam, hogy ezt sajnos nem tudom megvárni, mert van jobb ajánlatom. Na akkor hirtelen mégis sikerült volna valahogy vért izzadva kigazdálkodnia a cégnek, csak maradjak. Hát, így már köszi, nem.


Addig van hatalma egy vezetőnek, amíg az alkalmazottak hagyják. Nem kell minden kakit lenyelni, ki kell állni magadért.

2019. ápr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel se új munkaköri leírás, se szerződés így nyugodtan perre viheted a dolgot.
2019. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden attól függ hogy hogyan van lepapirozva az egész. Ha órára lebontva egyezik, tehát kapsz szabadidőt a túlórák helyett akkor nem biztos hogy nyerni fogsz. A 400 órás módositás óta a tetű munkáltatóknak nagyon sok lehetősége van a dolgozó törvényes szivatására. Már aki hagyja magát.
2019. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni 2 hét táppénzre, addig lenyugszik mindenki! Utána pedig leülni megbeszélni a dolgot. Fizetésemelés, korrekt túlóra elszámolás, stb....
2019. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen esetben fordulhatok végkielégítésért, kártérítésért mert indokolatlanul rúgtak ki? A saját munkám elvégzését bizonyítani tudom!"


Természetesen igen.


Indokolatlanul nem rúghat ki, hiszen a próbaidőn túli azonnali hatályú felmondást köteles indokolni. Ha az indok nem valós, akkor jogellenesnek minősítheti a felmondást a bíróság. Ilyen esetben jár a dolgozónak végkielégítés (ha "sima" felmondás esetén is járna), valamint a felmondási időre járó távolléti díjának megfelelő összeg. Ezen felül sérelmi díjat is követelhet a munkáltatótól.


Bíróságra az azonnali hatályú felmondás átvételét követő 30 napon belül fordulhatsz keresettel. A határidő jogvesztő, tehát a 31. napon a bírósághoz beérkezett keresetet nem fogják érdemben tárgyalni.

2019. ápr. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!