Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem nem korrekt a...

Csak szerintem nem korrekt a mód ahogyan fizetve vagyunk?

Figyelt kérdés

Fodrászként dolgozom. Mielőtt felvettek azt mondták minden második szombatom szabad, azóta kiderült, minden harmadik csupán. Ez még nem is baj, de most, hogy sok dolgozó felmondott és négy helyre vagyunk ketten, azt akarják, hogy minden szombaton dolgozzak.

Van egy bizonyos norma amit ha nem is érsz el, akkor is jár a minimálbér. Viszont úgy van kiszámolva, hogy a legcsendesebb hónapokban is elérd. Minden ami a norma fölött vagy ugyanannyi százalékkal van számítva mint maga a norma tehát nem sokkal kapsz többet ha túlteljesítesz sem. A másik, hogy én mint teljesen kezdő ugyanazzal a mércével voltam számolva mint a 4 éve ott dolgozó kolléganőm.

Szerintetek érdemes lenne megkérdezni a főnökömtől, hogy jó lenne a norma fölött megkeresett összeg nagyobb százalékát megkapni?


2019. ápr. 10. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
En azt nem ertem hogy miert birka a legtobb Magyar? Miert megy be dolgozni havi 160 ezerert? Higgyitek el ha SENKI es tenyleg SENKI sem menne be barmilyek szakma ahol dolgozik alkalmazottkent, akkor megáll az élet káosz lesz, penzkieses a cegeknek mert nincs termeles, stb es higgyetek hogy emelni fognak a bereken.
2019. ápr. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy nem korrekt bér. Közös megegyezéssel kötöttétek meg a szerződést, annyit kapsz, amennyiért elvállaltad. 100%-ban korrekt.
2019. ápr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es, lehúztalak és azt is megmondom, miért: valószínűleg soha az életedben nem voltál vállalkozó, így nem tudod, hogy ahhoz, hogy valaki nettó 160 ezret keressen, ahhoz a vállalkozásnak kb. 250-260 ezer ft-ot kell "kitermelni, hogy ki tudja fizetni a dolgozót - és akkor még a vállalkozó saját adójáról nem is beszéltem.. Kb. min. 300 ezer HASZONNAK kell lennie a vállalkozásnak ahhoz, hogy kifizesse az alkalmazottat és akkor még csak 0-án van (nem számoltam a bérleti díjat, anyagköltséget, stb) Sajnos, rengeteg kiadás van, ami miatt nem minden vállalkozás tudja a magasabb bért kigazdálkodni (persze nem a multikról beszélek) Nyugodtan számold ki, hogy ha egy hajvágás 3 ezer ft, akkor hány hajat kell levágni egy hónapban, hogy ki tudja fizetni a 300 ezret (és ez az, ugye, amiért nem mennél el dolgozni, azaz nettó 160 ezer ft)


Kérdező, én eleve csodálkozom azon, hogy Titeket alkalmazottként foglalkoztatnak: manapság már nagyon sok helyen eleve kötelezik a fodrászt a vállalkozói kiváltására és székpénz fizetésére - ez havi kb. 100 ezer ft kiadást jelent és akkor még nem kerestél egy fillért sem.

ha van egy norma és azt nem éred el, akkor is jár a minimálbér - akkor azért nem olyan rossz hely ez...

Kezdőként meg hiába kérdőjelezed meg egy rendszer igazságosságát - akár jogosan is - aligha fog a tulaj változtatni rajta.

2019. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt ne izgulj
2019. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!