Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor jól vannak fizetve,...

Most akkor jól vannak fizetve, vagy inkább alul vannak fizetve az informatikus fejlesztők Magyarországon? Miért éri meg manapság annak menni? Nekem nagyon alacsonynak tűnnek a bérek

Figyelt kérdés

Végzős vagyok egy infós egyetemen és teljesen el vagyok keseredve az állás ajánlatokon. Gyakornokokat keresnek Java, JavaScript, C#, C++, Python, PHP és még sok egyéb területre, bruttó 800-1200 forint órabérekért. Amiből ha levonjuk az adót, marad nettó 500-800 forint óránként. Ami elég barátságtalan ahhoz képest, hogy a mai Magyarországon egy vendéglátós vagy egy építőipari segédmunkás bére nettó 2000-2500 forint körül mozog, és ezek csak betanított munkások, semmi előtanulmánnyal. Egy szakmunkás bére meg már a csillagos egekben van, azt inkább le sem írom.

Ehhez képest nekem már mögöttem van egy színötös érettségi, 3 év nehéz egyetem, egy felsőfokú angol nyelvvizsga, és ezek után mehetek töredékéért egy vendéglátós bérének szellemi munkát végezni? (+ egy felszolgálói munkát lehet napi 16 órában is tolni, bár fárasztó. De programozni nem lehet napi 8 óránál többet intenzíven, leginkább még annyit se, mert annyit nem lehet koncentrálni)


Beharangozták annak idején, hogy mennyire hiányszakma az IT, és milyen magasak a bérek még itthon is. Ez az egész most hol van? Mi igaz belőle és mi nem?


2018. máj. 31. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Akkor válts, szerintem simán felvesznek felszolgálni vagy segédmunkásnak is akár, ha nagyon odateszed magad, én meg maradok infós és szenvedek az alacsony fizetésért
2018. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

[link]


Te miről beszélsz?


Csak 1500 feletti órabér van,és gyakornokként csak 15% -ot vonnak a bruttó fizetésből.


Ezért cserében rugalmas munkaidőt kapsz, akkor jössz és mêsz amikor akarsz.


Ha végeztél pedig nem fogsz nettó 300 alatt kezdeni. Szerintem ez elég rendben van.



A vendéglátós bérek meg no comment. Főállásban 3000-4000 forintos oraberrel simán számolhatsz.

2018. máj. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Úristen ha te felszolgálóként vagy építőipari munkásként letolsz 16 órát egyhuzamban heteken keresztül megemelem a kalapom :) 2 nap után ki dőlnél :)
2018. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Azaz, jól látod.

Ne hagyd magad lebeszélni, jobban jársz kőműves segédként, én is így váltottam.

2018. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez olyan szakma, ahol kezdetben lehet, hogy nem fizetnek túl jól, de pár év múlva, egy kis tapasztalattal már átlagon felül lehet keresni. Az öcsém kezdő fizetése nettó 180 ezer volt pár éve, azóta 500 ezer körül keres, ugyanazon a helyen.


Mi pár éve költöztünk külföldre, a férjemnek volt már jópár éves tapasztalata, mégis először junior fejlesztőnek vették fel, ahhoz mért fizetésért. Másfél éve van ott, úgy alakult, hogy elküldték a vezető fejlesztőt, és őt akarják a helyébe léptetni, jelentős fizetésemeléssel. Tehát nagyon hamar lehet előre lépni, ha jól dolgozol. Egy pincér fizetése viszont nem emelkedik jelentősen az évek során, egy munkásé meg főleg nem.

2018. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mindenki ezt tette, hogy váltott kedves négyes, ahogy elnézem reggelente a melósokat, amilyen értelmes arcuk van, meg amilyen jól öltözöttek, és isszák már kora reggel a kome... akarom mondani a kék cimkés Johny walker arra utal, hogy mind milliomos programozók, múltkor is amikor vetted a Budget pa... akarom mondani lazacot és tokhal kaviárt előttem reggelire, irigykedtem.
2018. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy ha keresnek annyiért, nyilván azert keresnek annyiért mert nem találnak szóval keresnek tovább :)
2018. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Senkit nem érdekel a színötös érettségi meg a 3 év nyomorék egyetemed. A tapasztalat számít.


Ez a baj a fiatalokkal, mindenki Seniorként akar kezdeni mert letolt pár év egyetemet.

2018. máj. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Bíztatásként elmondom, hogy a bankban ahol most dolgozom kereken harmincszor annyit keresek, mint az első munkahelyemen, egy közepes cégnél 15 évvel ezelőtt. Szóval no worries, elég jó perspektívák vannak ebben a szakmában.
2018. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Elnézést, most komolyan jól értem, hogy egy IT-s sír, hogy nincs jó fizetés meg, hogy mennyire rossz neki, bezzeg a segédmunkásnak meg vendéglátósnak milyen jó?


Valami párhuzamos univerzumba keveredtem vagy mi a szösz? :D

2018. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!