Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik informatikai területet...

Melyik informatikai területet érdemes nagyon jól kitanulni? Ami még úgy az elkövetkező 20-30 évben is valószínüleg elég jól meg lesz fizetve?

Figyelt kérdés

Jövőre kell pályát választanom, szóval a kérdés úgy is értendő hogy programtervezői vagy mérnök informatikai területtel járnék jobban? Még ha majdnem azonos akkor is.

És hogy melyik területet vagy programozási nyelvet érdemes nyomatni mondjuk?

Manapság pl.úgy tudom a Java,C++ amivel jól lehet keresni. Mi az amire igény lenne és jól meg lenne fizetve az elkövetkező években is?


2018. okt. 31. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
20-30 evre keptelenseg tervezni, esetleg 2-3ra. Programozasi teruleten most a java meg a c# porog, meg vannak a szokasos buzzword teruletek, blockchain, cloud, machine learning. Ez mlst eleg jol fizet, de gozom nincs meddig tart ezeknek an viragzasa.
2018. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Informatika területen folyamatosan kell tanulnod, mindig amire igény van.
2018. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha igazán mélyen akarod tanulni akkor oda kéne eljuss, hogy nem egy-egy nyelvben gondolkodsz, hanem azt alkalmazod ami az adott probléma megoldására legjobb.


És lehet mondani, hogy hú de gyorsan változik minden az informatikában. Csak ha kicsit mélyebbre nézel akkor kiderül, hogy sok minden alapja évtizedek óta változatlan.

2018. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"programtervezői vagy mérnök informatikai"

Nézd meg, hogy melyiken milyen tárgyak vannak és válassz az ízlésed szerint. Én pl. nem bántam, hogy fizikát nem kellett egyetemen tanulnom.


A terület mindig változik, néhány évente úgyis mindig új témán fogsz dolgozni, arra feküdj rá, hogy az alapjaid legyenek rendben. Alapnyelv lehet c++, java, c#, mindegyikkel el lehet helyezkedni és relatíve könnyű egyikről a másikra átállni. Hasonló problémák mindben nagyon hasonlóan vannak megoldva, sok dolog hosszú idő alatt sem változik.


A legtöbb szerintem azon múlik, hogy mennyi időt vagy hajlandó beleölni magadtól és szereted-e csinálni. Ha elég elhivatottan állsz a dologhoz, menni fog.

2018. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!