Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten ma jónak mondható...

Budapesten ma jónak mondható egy 170. 000 forintos fizetés? (Teljes állásban) Mire elég ez napjainkban?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 13. 19:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

én laboránsként kapok ennyit (nt.) bp-n a versenyszférában, meg valami morzsát cafeteria néven. csak a szakmai tapasztalat miatt vagyok még ezen a helyen. ezt az összeget itt pesten megalázónak tartom. szerintem ha holnap felmondanék, akkor is találnék nt 200-250 közötti bérrel állást, amit meg is kapok. a célom most 270-300k. Ebből - ha kell is albit fizetned - azért fogcsikorgatva ki lehet jönni, de egy (olcsóbb) kocsit már nem biztos, hogy fent tudsz tartani egy albi mellett.


itt pesten amíg nincs párod, elvegetálsz ennyiből, ha majd lesz valakid, és felezitek az albi árát, akkor talán még el is tudtok menni ide-oda. de szörnyen fontos, hogy mindig legyen pár százezred félrerakva, ha valami gáz van... (elromlik a hűtő, kell vegyél egy pár cipőt, megbüntetnek a bkv-n, mert lejárt a bérleted, vagy nem vettél parkolójegyet, akármi esetére...)

2019. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ja meg nagyonciki, ha összebútorozol valakivel, elválnak útjaitok, aztán kénytelenek vagytok elviselni egymást, mert egymás nélkül nem tudtok fenntartani egy-egy albit, és marad az együttélés gyönyöre :D
2019. ápr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Akik azt hiszik, hogy bárki nem "érdemel" többet mint nettó 200 Budapesten, az teljesen eltévedt morálisan.


Semelyik dolgozó embernek nem kellene gyakorlatilag a létminimum alatt lennie, ez pedig az a szint. Ebből nem tudsz BKV bérletet venni, napi 2000 forintot ételre költeni, kifizetni a rezsit+közös költséget egy társasházban meg az albérletet, pedig ezek egyike sem luxus, egy normális élet feltételei.

Ebből nem vettél ruhát, nem vettél egy háztartási gépet sem, sőt szórakozásra sem költöttél.


Ezek egyikét sem érdemli senki. Más kérdés, hogy ezt gyerekként azért illene felfogni, hiszen ha csak az angolórán (40 alattiakat tekintve) nem a hülyeségen járt valakinek az esze, ezt a szintet el tudja érni.


Válaszolva a kérdésre, nem, nem mondható jónak, sőt különösen rossznak mondható, feltéve, hogy teljes állásról van szó.

2019. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy mindenki magához hasonlítgatja a kérdezőt.


Attól mert bárki diplomásként éhbérért dolgozik, miért kellene másnak is?

Miért lenne korrekt fizetés a létminimum?

Azzal mindenki jobban járna, ha alatta többet keresnének, hiszen néhány éves átfutassal a bérnövekedés elkezd felfelé gyűrűzni.


Persze ezt nem a kommunista vonalon kéne megvalósítani, hanem a robotmunka csökkentésével, magas hozzáadott értékű munkák támogatásával.

Meg persze egyénileg azzal, hogy a tanárok szapulása helyett néha tanulni is kéne és nem azzal dicsekedni, hogy milyen hülye voltam anno matekból/fizikából/kémiából, mintha ez valami istenadta áldás lenne.

2019. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én Pesten nettó 120-at kapok diplomával lassan 20 pályán eltöltött évvel.

Szoc ágazat.

2020. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
pesten 200 nt alatt nem kelek fel. a nt 200 annyi,hogy akkor dolgozok, és annyit amennyit "jól esik". ez a "bejárok dolgozgatni" kategória nálam. én nem kerülöm a munkát, ha megbecsülnek, akkor bármire képes vagyok. tapasztalat, megmutattam már számtalanszor a jelenlegi munkahelyemen. viszont meg kell jegyezzem, hogy az ilyenfajta lojalitás, elszántság, tenni akarás az nem 200 nt-t ér egy hónapban. alsóhangon 300-320- szerintem. viszont ezt nem kapom meg, de gőzerővel dolgozom azon, hogy ne legyen más választálsuk, mint _kölcsönösen_ megbecsülni egymást.
2020. jan. 12. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!