Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmunkás, segédmunkás bérek...

Szakmunkás, segédmunkás bérek új osztályharcra bíztatnak bárkit is az értelmiségi rétegből?

Figyelt kérdés
Segédmunkás bérek (takarító, napszámos fogdmegemberek stb.) elérik már a diplomások bérét. A munkaerohiany ide vezetett. A szakmunkasok bérigénye elkepeszto, ezt mindenki tapasztalja. Oda vezetett ez a helyzet, hogy egy asztalos, vagy szobafesto óránként annyit kér el, mint egy könyvtáros, óvónő napi, kétnapi bére. A tíz évet tanult orvos vagy jogász nem tud annyit keresni, mint két év szaksulis épületgépész. Nem vezet ez a feszültség oda, hogy az értelmiségi tömegek fellázadnak és munkás otthonokat dúlnak fel?
2019. ápr. 14. 18:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudnatok olyan hirdetest küldeni ahol 300 felett keresek segedmunkaskent? Elore is köszönöm
2019. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%
Egy JÓ szakember nem fog belerokkanni a munkába. Mert elér egy olyan szintre amikor már nem is neki kell a valós munkát végeznie, hanem lesznek rá emberei ő maximum felügyel és a szellemi munkát végzi.
2019. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

hát én nem tudom, de az eü bértáblának a legmagasabb szinte jelent asszem br. 457.000-et (ez kb br ~2700/óra). Ez egy 40 éve praktizáló professzor bére a bértábla alapján. Ennek ellenére:


"Míg ugyanis a korábbi, februárra ígért béremeléssel 5 ezer forintról „csak” 8 ezerre nőtt volna egy váltásvezető orvos, 4 ezerről 6 ezerre pedig egy szakorvos órabére, addig az összeomlás elkerülésére két hónapja aláírt megállapodásban előbbieknek már 13, utóbbiaknak pedig 10 ezer forintot volt kénytelen ígérni a parancsnok, hogy maradjanak."


[link]


amit persze nem kaptak meg állítólag.


ha utánaszámolsz:

szakorvos: 4000->6000/óra: 672 000 -> br 1 008 000

váltásvezető: 5000->8000/óra 840 000 -> br 1 344 000


a ígéret szerint lett volna:

szakorvos: 10000/óra -> br 1 680 000

váltásvez.: 13000/óra -> br 2 184 000


és ezekben nincs pótlék ha jól értettem.

ezért én nem igazán értem az eü bértáblát.

mert ezeket a bértábla alapján valahol 200 éves koruk körül érnék el 150 év munkavisszonyal

2019. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%

A negatív emberek mindig avval jönnek, hogy tanulni kell! Na akkor itt az én példám! Csak gépkezelői engedélyek amikkel rendelkezek 1 millió forint volt, tehát szinte minden munkagépre megvan az engedélyem és ha elmegyek valahova jelentkezni Magyarországon akkor a 250eFt bérigényemet sokallják. Már lassan megvan minden papírom a kamionozáshoz és ez is megközelíti az 1 millió forintot. Most ebben gondolkodok..........de evvel is átlag 300-350e forintot fogok keresni, mert egyenlőre csak belföldi fuvarozás érdekel, szóval meggazdagodni evvel se fogok. Most tartok 1,8 millió forintnál amit képzésre költöttem és még nincs vége.



Ha nincsenek szüleid, rokonok akik támogatnak mint nekem, akkor ha mindent el is követsz a fejlődés érdekében, akkor is Magyarországon nagyon megvan kötve az ember keze.



Eddig mit értem el vele, hogy a tartalékaim képzésekre költöttem? Gazdagabb nem lettem, csak annyi, hogy bárhova elmehet dolgozni átlag keresetért, ami természetesen gyenge.

2019. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Segedmunkas kap max 800 forintot orankent. Ismerek valakit aki 1000forintot fizetett idenymunkara mezogazdasagban de ez nehany het es a legtobb fele ennyit fizet.

Egy diplomas havonta 250 felett megkeres ami nem 800 forint orankent.


A szobafesto aki elkeri a penzt az a vallalkozo. Megkeres pl 30-40 ezret egy nap es fizet max 10.000et az alkalmazottnak. A vallalkozot ne hasonlitsd az alkalmazott konyvtaroshoz meg az ovonohoz. Ezeket nem is lehet vallalkozasban csinalni.

Ha pl a vallalkozo festot nezzuk es a vallalkozo orvost akinek maganrendeloje van akkor a doki 1 pacienstol elker 10.000 a vizsgalatokert es a rendelo tele van, mar reggel all a sor, a festo meg egesz nap keres kb 30-40et

2019. máj. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!