Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itthon miért nincs igény a...

Itthon miért nincs igény a minőségi, prémium termékekre?

Figyelt kérdés
Sok vállalkozót ismerek aki prémium bútort, ékszert, ruhát, élelmiszert, húsárút etc. gyárt és jóformán csak külföldre dolgoznak. Itthon miért csak az olcsót, gagyit vagy max. átlagost lehet eladni zömmel?

2019. ápr. 15. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Rohadt egyszerű, a legtöbb embernek nincs pénze.
2019. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
Sok olyan van, akinek van igénye egyfajta prémiumra, meg is tudja fizetni, csak a pénz mellés többnyire ész az nem jár, így neki az a prémium, ami "német".
2019. ápr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem igény nincs, hanem fizetőképes kereslet.
2019. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Az sem teljesen elképzelhetetlen, hogy sok vállalkozónak a "prémium" szó csak egy ürügy rá, hogy a rossz hatákonyságú folyamatai miatt drágábban elkészülő termékét megpróbálja eladni magasabb áron, mint a konkurencia.


Nekem amúgy van igényem a minőségi termékekre, meg is fizetem, ha kell, de ha valaki a "prémium" jelzővel árulja a dolgait, az nekem kicsit mindig gyanús.

2019. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Utolsónál a pont. Én is megfizetem a minőséget, de a "prémium" kifejezés mindig gyanússá teszi a szememben az adott terméket/szerződést.
2019. ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
A minőségi dolgokra van igeny, a tularazott szemetre nincs
2019. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Mert nálunk a prémium kifejezés a drágán adott szarra utal azért.
2019. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

"Itthon miért nincs igény a minőségi, prémium termékekre?"


Nekem lenne igényem rá... :-) Csak valahogy mégsem tudom megvenni a 30 év munka utáni rokkantsági ellátásból, ami 45 ezer ft.

Sajnos hiába szórja a statisztika az ilyen -olyan magas átlagkeresetet, abban benne van az xyz milliárdjai is, viszont a lakosság jóval szélesebb rétege a létminimum, társadalmi minimum alatt él.

Magyarul kicsi/szűk sáv a fizetőképes kereslet.


Egy kis adalék az átlagfizetéshez:

[link]

2019. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Csóró a NÉP TÖBBSÉGE örül ha hó végéig kihúzza abból a kevésből.

Nem hogy prémiumot vegyen

2019. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Nincs rá igény? Hány vadiúj német prémium autó van az utakon? Hány ember jár 300+ ezer forintos telefonnal? Mennyi embernek van 500+ ezer forintos laptopja?


Van igény a prémium termékekre, ha a prémium jelző nem azt jelenti, hogy "kézműves" = kis hatékonysággal előállított.


Meg hát azért az is bőven hozzájön ehhez, hogy az ország is kicsi, a lakosság se nagy, ebből adódóan a gazdag réteg számossága is kicsi, a középréteg meg folyamatosan olvad.

2019. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!