Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki nyer lottón azt...

Ha valaki nyer lottón azt hogy kell/érdemes kivenni? Több lenn

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nyertél a lottón és mész kivenni a pénzed. Hogy mész? Álcázod magad hogy ne tudják ki volt az? Mivan ha aki kiadja a pénzt, megfenyeget hogy fizess neki a hallgatásáért? Vagy sztem maffia is tudja ki nyeri, kell nekik fizetni belőle? Amolyan védelmi pénzként? Amugy is, ilyenkor van titoktartás?

Nem nyertem amugy, csak eszembe jutott ez a téma, és kíváncsi vagyok, hogy is működik...



2019. ápr. 16. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Bemegyek, és kiváltom. Nem szoktam titkolni.

Bár igaz, hármasnál nagyobb nyereményem még nem volt. :D

2019. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
eleve nincs értelme elvinni, inkább több számlára szokás utalni. Viszed a számlaszámokat és elutalják...
2019. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Túl sok filmet nézel - mégis honnan tudná a maffia, hogy a 123456-os sorszámú szelvénnyel ki nyert?

Amikor meg jelentkezel a pénzért, akkor igen,

1- elsősorban átutalással szokták bonyolítani, nem sétálgat senki párszáz millió ft-al.

2.- az ott dolgozóknak titoktartási kötelezettségük van - különben repülnek az állásból.

2019. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%

Amúgy nem Te kérdezted a balatoni vendéglátós kérdést is? :-)


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3-as: Hát szerintem a maffiának pont ilyen helyeken vannak téglái, emberei, figyelik mikor nyernek, leadják aztán a drótot és felkeresik az illetőt, hogy adja oda valamennyi százalékát, ez logikusnak hangzik! és nem mehetsz rendőrség után, mert ott is vannak téglák, így fizetned kell és így tovább.


4-es: nem

2019. ápr. 16. 20:37
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

"3-as: Hát szerintem a maffiának pont ilyen helyeken vannak téglái, emberei, figyelik mikor nyernek, leadják aztán a drótot és felkeresik az illetőt, hogy adja oda valamennyi százalékát, ez logikusnak hangzik! és nem mehetsz rendőrség után, mert ott is vannak téglák, így fizetned kell és így tovább."


Aprópénz a lottó ehhez, nyugodj meg.

A maffia szervezett bűnözéssel foglalkozik, olyanok mint az igazi cégek, csak illegális vagy szürke dolgokkal keresik a pénzt. Lottónyerteseket kirabolni meg fenyegetni dedós szint.

2019. ápr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
"dedós szint" inkább ez a kommented volt dedós, mert maffiának ez könnyűpénz, elvenni a nyereménye egy részét egy egyszerű közembernek akinek semmilyen kapcsolata nincs. Az üzletben nincs "dedós", csak "könnyű út", és ez pont az...
2019. ápr. 16. 23:17
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

""dedós szint" inkább ez a kommented volt dedós, mert maffiának ez könnyűpénz, elvenni a nyereménye egy részét egy egyszerű közembernek akinek semmilyen kapcsolata nincs. Az üzletben nincs "dedós", csak "könnyű út", és ez pont az..."


Neked valami maffia fikszációd van? :D A maffiózók nem mezei rablók, de oké, játszuk el a hülye játékodat. Nyertél a lottón 1 milliárdot. Be akarod váltani. Ilyenkor egyedileg járnak el, nem úgy megy, hogy besétálsz a sarki lottózóba és kifizetik neked a 2 ezer forintot. Tehát bemész adategyeztetésre a szelvénnyel, és megmondod hogy hova utalják (sőt még az is lehet, hogy szerződésük van bankokkal és külön számlát nyitnak rá). No, a mezei maffiózó hogy fogja ezt a pénzt lenyúlni? Megvárják az iroda előtt a Bélát és megverik a bankkártyája PIN kódjáért, vagy mi?

2019. ápr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
fixációd*
2019. ápr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan, hogy az utolsó írja. Megadod a számlaszám(ok)at, hogy hova utalják, aztán a Szerencsejáték Zrt elutalja neked a pénzt. Mégis honnan tudná bárki, hogy te voltál az? Ha a Szerencsejáték Zrt-nél is ott ülnek a maffia besúgói, akkor akár el is intézhetnék, hogy az ő emberük nyerjen, nem? Vagy úgy gondolod, hogy mikor én betelefonálok, hogy nyertem, már akkor megy az infó a maffiának? És mi van, nem szólhatok a rendőrségnek, mert ott is az ő embereik vannak? Nem nézel te túl sok krimit?
2019. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!