Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez bejöhet? Épp haverommal...

Ez bejöhet? Épp haverommal beszélgettünk. Meg lehet fogni a munkáltatót?

Figyelt kérdés

A Balaton mellett élünk ami híres arról, hogy az embereket kizsákmányolja. 12 órákat dolgoztatnak napi 7000-ért sokszor be se jelent vagy ki sem fizet.


Viszont megfigyeltem azt, hogy ha azt mondom, hogy az első pár napban kézhez kérném a pénzt, hogy rendezni tudjam a dolgaimat akkor odaadják, tehát az első pár napban a pénzemnél vagyok és ha olyan munkahelyre megyek ahol napi 10-et beszélünk meg és az elején ugye még a munkáltató is játssza az agyát próbálja magát tartani a megbeszéltekhez, hogy ott ragadjak.


Viszont ha a munkáltató megteheti, hogy kizsákmányol, akkor én is megtehetem, hogy egyszer csak lelépek az első 3-4 nap után 30-40 ezer fttal a zsebemben. Ezt a pénzt meg is követelem ha nem akarnák kifizetni. Nyilván nem szólnék, hogy nem megyek csak eltűnök.


Ha emiatt attrocitás ér, zsarolás, fenyegetés, vagy az, hogy többé a környéken meg ne lássanak, meg éjjel elvernek, akkor az ugyanúgy büntetőjogi felelőssége a munkáltatónak, mint ahogy nekem is az lenne ha lopnék a kasszából, tehát törvényt sért vele, ilyet nem tehet, nem mondhat, nem szólhat érte semmit.


Ha mégis ezt teszi esetleg rejtett kamerával (ingzseb, stb) felvehetem a fenyegetést, és megzsarolhatom vele, h ha nem fizet nekem most kártérítést 30-50k, akkor viszem azonnal a rendőrségre az egész felvételt.


Gazdag lennék kb.


2019. ápr. 14. 15:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Természetesen azt a 3 napot tisztességesen ledolgoznám, viszont amint nem fizeti ki a napi fizetést vagy valami nem tetszene a munkahelyen eltűnnék.
2019. ápr. 14. 15:48
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem a nagy trükköt. Csak azt a pénzt fogod megkapni, amiért megdolgoztál. Normál munkahely esetén is próbaidő alatt bármikor otthagyhatod a munkát. Viszont ha a környéken élsz, nem biztos hogy jó ötlet ilyen zsarolósdiba belemenni. Ha van helyi maffia, akkor a rendőrség nem fog megvédeni. Egy sötét sikátorban pár idegen összever, aztán mehetsz a rendőrségre a nagy semmivel.
2019. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bírom, mikor egy gerinctelen féreg panaszkodik, hogy valaki más gerinctelen féreg...
2019. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

"egyszer csak lelépek az első 3-4 nap után 30-40 ezer fttal a zsebemben. "


Ebben mi a trükk? próbaidő alatt bármikor (indok nélkül) felmondhatsz. Másrészt ha napi bejelentéssel vagy akkor is leléphetsz bármikor.

2019. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha elkezdesz zsarolni valakit (jogtalanul) akkor ő is baszogatni fog téged, hidd el te fogsz rosszabbul járni..
2019. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Segítene valaki?!


- Mi ebben a "trükk"?

- Miért fenyegetne valaki?

- Ezt hányszor lehet eljátszani? 2-3 hely és már mindenki tudja a környéken, hogy nem szabad felvenni, mert a Józsi bá'-tól, meg a Lángosostól is leléptél.

2019. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez az évszázad csalása, milliardosok lesztek
2019. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Ha elkezdesz zsarolni valakit (jogtalanul) akkor ő is baszogatni fog téged, hidd el te fogsz rosszabbul járni.."


Mi? Ha úgy küldenek el a munkahelyről, hogy többet meg se lássanak azon a környéken vagy megvernek, akkor itt mi a jogtalan? Mégis miért nekem kellene félnem? Elmondanád újra?

2019. ápr. 14. 17:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Így van, a legtöbb hozzászólónak igaza van: az nem trükk, ha a ledolgozott napjaid után megkapod a pénzt.

Zsarolásba nem kezdenénk a Balatonon- főleg, ha ott is lakom.


Viszont azt azért tudnod kéne, amit nem egy helyről hallottam, hogy a vállalkozók sem hülyék: épp azért, hogy ne lépjenek le az emberek, 2 heti fizetését bent fogja az illetőnek és csak 4 hét után kapja meg a 2 heti fizetést, ezzel "tartva" az alkalmazottat, ha kilép, akkor kifizeti csak ki.

2019. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez is mekkora szemétség. Ez is pontosan a kizsákmányolás.
2019. ápr. 14. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!