Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki dönti el hogy a munkabér...

Ki dönti el hogy a munkabér az piaci bér vagy nem piaci bér? Pl fizetesek.hu és hasonló oldalak?

Figyelt kérdés

KI dönti el hogy egy adott munkakörre adott bér az megfelel-e a mai piaci elvárásnak vagy nem?

Mondjuk vannak a fizetésösszevető oldalak ld fizetesek.hu


Ez elég mérce?


Szóval ha én ott azt látom hogy adott munkáért adott régióban adott végzettséggel az átlagbér 10 ft én meg kapok 6 ft-ot ugyanerre akkor kijelenthetem hogy a cég nem piaci bért ad? Hanem alatta?



És bónusz kérdés ha kijelentem hogy nem piaci bért ad, és ezt alá is támasztom ld fizetesek.hu akkor mi van? attól még a főnököm vállat von és ezzel téma lezárva.

Nem fog többet adni sem emiatt sem semmi más miatt.


2019. ápr. 21. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A munkáltatót csak a minimálbér és a garantált bérminimum kötelezi, ennél egy forinttal sem kell többet adnia. Az adott munkáért pedig mindig annyit ad, amennyiért még éppen talál rá embert. Ha te 6 Ft-ért vállalsz el egy olyan munkát, amiért két házzal arrébb 10 Ft-ot is kaphatnál, akkor a kettőtök megállapodásában ez a piaci bér. Neked ennyit ér meg az időd és tudásod, ennyiért adod el a Balázska Bt. alkoholista nagyfőnökének.
2019. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

„A munkáltatót csak a minimálbér és a garantált bérminimum kötelezi, ennél egy forinttal sem kell többet adnia.“


Még az sem: bejelenti az ipsét 6 órába dolgoztatja 8at a 6 órás bérért és lám még a minbér se lett kifizetve.


bérminimum: bejelenti a szakképzett emberét papíron kisegítőnek és lám már a bérminimumot se kell kifizetnie.

2019. ápr. 21. 10:46
 3/13 anonim ***** válasza:

munkaügyi troll, húsvéti kiadás.


Mi van, nem futotta sonkára, hogy nem találsz más elfoglaltságot?

2019. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, Balázska, nagyszerűen vetted észre az általam direkt nyitva hagyott lehetőséget a minimálbér és a bérminimum kijátszására és le is csaptál rá! Nagyon ügyes vagy, jár a kindertojás és ha keddig sikerül még 1000 trollpontot gyűjtened, a tavaly decemberi béredet soron kívül, már idén júniusban megkapod.
2019. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sok hirdetésben látom, hogy versenyképes bérezés. Tapasztalatom szerint ez minimálbér plusz bruttó 10.000 Ft, és nagyon büszkék magukra, hogy ők milyen nagyvonalúak. Amúgy azért általában tisztában vannak vele a cégek, hogy a konkurencia mennyit ad, és akkor ők is kénytelenek annyit adni, ha nem találnak kevesebbért ember. De pont ezért van az, hogy interjún megkérdezik, hogy te mennyit akarsz. Ha azt mondod, hogy elvállalod 6 ft-ért és az önéletrajzod alapján vagy olyan jó, mint a 10 ft-os, akkor te kapod az állást. Ellenben, ha a 6 ft-os írni-olvasni sem tud, akkor marad nekik a 10 ft-os.
2019. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Srmmi sem kötelezi a munkadot, te alairtad a szerződést innentol elfogadtad a bert, minden a legnagyobb rendben van
2019. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"KI dönti el hogy egy adott munkakörre adott bér az megfelel-e a mai piaci elvárásnak vagy nem?"


Az a munkavállaló, aki elvállalja annyi pénzért az adott munkát. Még mindig te vagy a hülye, ha hagyod. Tudom, semmi máshoz nem értesz, képtelen vagy akár két csavart is meghúzni egy gyárban, hiába kapnál 5x annyit, mint most. De te még mindig ugyanott vagy, mert végülis neked mégiscsak megfelel.

2019. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

" Tudom, semmi máshoz nem értesz, képtelen vagy akár két csavart is meghúzni egy gyárban, hiába kapnál 5x annyit, mint most.“


Erre ezt tudom válaszolni


1) két diplomát letettem tán két csavart is meg tudnék húzni valami tróger bohócmelóban főleg hoyg az ilyen trágya helyeken be is tanítanak. ebben NINCS IGAZAD


2) és ebben igazad van: nem mennék ilyen helyre még akkor se ha 5x ennyit adnának mint itt ahol vagyok. Nem mennék műszakos trágyamelóba 2 osztályt végzett nem ma barnult állatok közé. Nem.


Akkro maradok ahol vagyok! Ennyiért amennyiért de 1 műszakos irodai meló halál kényelmes, nincs hétvége nincs műszakolás.


" kapnál 5x annyit“


Ja és DEHOGY KAPNÉK! Családban van aki hazai nagy világítástechnikai cégnél operátor 260 bruttóért. De ezért 3 műszak és folyamatos menetrend akár vasárnap is....


És keresnek embert akár engem is felvennének!!


Kösz!!!

Maradok! 250 bruttóért menjen a halál műszakolni...

Most 190 bruttóm van és 9-17h és se hétvége se semmi.

Menjen a halál reggel hatra meg este 22-re melózni!!


3x 250-ért se!!!

2019. ápr. 21. 18:39
 9/13 anonim ***** válasza:

A piaci bért mondhatjuk a piaci átlagbérnek, amit a fizetések.hu-ról megtudhatsz. De még ha ugyanaz a pozíció neve és hasonló a tartalma, akkor is lehetnek cégenként eltérések. Akár munkakörülményekben, akár ha mondjuk a város szélén van az iroda és többet kell oda utazni az emberek többségének, szóval sok mindenben.


Ha a te végzettségeddel az átlagbér 10 forint a régióban, és te 6 forintot keresel akkor odamész a főnöködhöz, hogy mostantól 10 fornitot kérsz. Ha ez neki nem felel meg akkor másnap átsétálsz egy másik céghez, és jelentkezel munkára 10 forintért, ő pedig eldönti felvesz-e.

2019. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem ertem a szakmadon belul a leheto legmagasabb a keredeted, ezt az emberek 0.000000001% a mondhatja el magáról, ha meg nem mesz mast csinal arrol cdakis te tehetsz
2019. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!