Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cég mennyire néz utána a...

A cég mennyire néz utána a jelentkező múltjának?

Figyelt kérdés

Elvégeztem az egyetemet. Egyetem ideje alatt dolgoztam egy kis ideig az egyik tanszéknél, aztán voltam egy munkahelyen fél évet, a jelenleginél 2 éve vagyok. Ezt mind beírtam az önéletrajzomba, és megpályáztam egy újabb állást. Az a cég, ahova pályáztam, vajon utánakérdez-e az egyetemen, vagy az eddigi munkahelyeimen, hogy jól végeztem-e a munkát?

Csinálnak olyat a HR-esek, hogy akár a jelenlegi munkahelyemen is utánam kérdeznek? Nem szeretném, ha kitudódna, hogy pályáztam máshova, mert nem akarok mindenképpen elmenni innen, lehet, hogy maradnék még, csak kíváncsiságból megnézek néhány másik helyet is, hátha azok többet nyújtanak.



2018. ápr. 2. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

A közhiedelemmel ellentétben nem csinálnak, ugyanis a HR nem egy talicskányi aprómajom, pontosan tudja, hogy az adatvédelmi törvény tiltja azt, hogy jelenlegi vagy akár múltbéli dolgozóról a dolgozó beleegyezése nélkül ármiyen információt kiadjanak. Továbbá nem is idióták, tudják, hogyha dolgozol jelenleg valahol akkor nem fogják felhívni őket, hogy "kaptunk egy jelentkezést az önök cégétől XY-tól...".


Ha te adsz meg önként kontaktot referenciaként azt 100ból 1x talán megkérdezik. De ez is ritka mint a fehér holló.

2018. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltam pár helyen HR-es de szinte sose kérdeztünk utána a jelentkezőknek. Csak akkor néztünk 1-2 dolognak jobban utána ha komolyabb pozícóról volt szó (többszáz ember dolgozik alatta, minden pénzügyi adathoz hozzáfér és joga van utalást engedélyezi vagy olyan fejlesztésekbe lát bele amiken nagy pénz múlik, szóval nem pályakezdő pozíciók). De többnyire elhisszük, hogy jól dolgozik az ember és interjún teszteljük hogy akkor a tudása is jó-e, nem mást kérdezünk róla.
2018. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
#1, ahhoz képest nem egy alkalommal visszahallottam fejvadásztól, hogy melyik olt főnököm mit mondott rólam, pedig nem adtam meg őket kontaktnak ;)
2018. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat láttam szerződésben, hogy már aláírás után de munkakezdés előtt csekkolják kötelezően.
2018. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

# 3/

Igen, persze, mindenkinek van egy ilyen ismerőse meg szomszédja meg rokonának a barátja...

2018. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig olyan volt multinál, hogy 2 referencia személy elérhetőségét kellett megadnom, előző munkahelyről, vagy egyetemi tanárokét. Megadtam 2 személyt és fel is keresték őket, de ha te nem adsz elérhetőséget, akkor nem fognak maguktól felkeresni valakit.
2018. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

" az adatvédelmi törvény tiltja azt, hogy jelenlegi vagy akár múltbéli dolgozóról a dolgozó beleegyezése nélkül ármiyen információt kiadjanak"


Óh, értem.

Tehát, ha kérek egy Erkölcsi Bizonyítványt, és előtte megfenyegetem az adatvédelmi törvénnyel az Okmányirodát, hogy a beleegyezésem nélkül ilyen bizalmas, minősített személyes adatot, hogy én börtönben voltam 5 évet rablásért nem adhatnak ki, akkor ugye tiszta erkülcsit kapok?!?

2018. ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es gondolkozz már. Te kéred ki az erkölcsit előled miért kéne titkolni az adataidat? Ha odaadod az erkölcsit a HR-nek jelentkezéskor azzal meg beleegyezel hogy ők is lássák.
2018. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

# 7

Hülye vagy fiam... Az erkölcsi bizonyitványt CSAK TE igényelheted magadnak, senki más... Aztán azt önként adod (vagy nem adod) át harmadik személynek.


Amúgy csak szólok, hogy az erkölcsi bizonyitvány nem részletez semmit. Vagy kapsz egy tisztát - ami csupán annyit jelent, hogy X ideje nem követtél el semmit, ami miatt ne lenne kiadható - vagy nem kapsz. Magyarul abból nem derül ki, hogy análdildót loptál a teszkóból...

2018. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
nálam soha nem volt, hogy nyomoztak volna. Facebook om meg csak ismerősöknek látszik teljesen, ott is max pár adat+profilkép+borítókép van.
2018. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!