Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyik munkahelyet válaazta...

Ti melyik munkahelyet válaaztanátok kezdőként a kettő közül?

Figyelt kérdés

A bruttó ugyanannyi mindkét helyen, távolság ugyanannyi.


1. Nagy multi, komoly feladatok, karrier lehetőség, havi fizetésen felüli 100 cafetéria, 13.havi teljes fizetés, de nincs rugalmasság és az átlagéletkor 40 és felette. 1 év határozott szerződés hosszabbítási eséllyel.


2. Kis cég, komoly feladatok, nagyon jó a légkör, rugalmasak, átlagéletkor 28 év, de nincs cafetéria, sem év végi extra. Határozatlan szerződés.


Szóval az évi +1.5 millió vagy a laza munkahelyi légkör?


2019. ápr. 26. 07:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Dolgozni pénzért jár az ember. Ha jó a légkör az plusz.

Viszont ahol idősebbek dolgoznak, ott pluszba tudsz tanulni is.

2019. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én az elsőt, a karrierlehetőség miatt. De amúgy biztos ez a havi 100k cafeteria? Csak mert olyan cégről még nem hallottam amelyik havonta ad ennyit, mert azon már elég nagy az adóteher (bár nem tudom pontosan).
2019. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Pénz, pénz, pénz. Lazulni ráérsz majd 40 éves korod felett, mikor már van saját, tehermentes ingatlanod, megfelelő megtakarításod és minden egyebed, amitől biztonságban érzed magadat. Ezt pedig fiatalon, jól fizető állásban kell megteremtened, mert ilyenkor még bírsz sokat dolgozni sok pénzért. Egyszer úgyis eljön az a pont, mikor a napi 10-12 óra munkától, esti "jajj, még erre nézzél mán rá, csak egy öt perc" kifizetetlen feladatoktól és hétvégi tűzoltásból, lemaradás bepótlásából vagy értekezletre (bocs, meeting, mer' mindent angolul kell mondani) felkészülésből összekalapált plusz 6-8-10 óráktól kibuksz és csak rosszabbul fizető, de tényleg hétfőtől péntekig 8-tól 4-ig tartó munkát tudsz csinálni. Addigra viszont meg kell teremtened az anyagi alapját annak, hogy ezt nyugodtan végezhesd.
2019. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
A másodikat abban az esetben ha 100 % bejelentenek arra a bruttóra amit tényleg kapni fogsz, szóval nem borítékos adócsaló cég. Akkor a második mindenképpen, a multi hányinger.
2019. ápr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Erdekelne higy ki ad 100 ezer cafit
2019. ápr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Én a másodikat
2019. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A havi 100 cafetériánál valamit félrehalottál/értettél, mert ennyit nem adnak sehol, mert nincs értelme.
2019. ápr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kis cégekkel eddig mindig megszívtam, így az elsö
2019. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Dolgoztam kis cégnél és multinál is. Egyértelműen az utóbbi. Egy multi sokkal könnyebben emel fizetést, általában ők is elég rugalmasak, még ha elsőre nem is tűnik úgy, az idősebbektől meg tanulhatsz.

Kis cégnél viszont sokszor amolyan "mindenes" lesz az ember, szóval csomó olyan feladatod is lesz, amihez egyébként közöd nem lenne.

Plusz a cafeteria és az év végi bónusz nem elhanyagolható szempont.

A határozott szerződéstől ne félj, ezzel csak bebiztosítják magukat, hogy a nem megfelelő munkaerőtől könnyen meg tudjanak szabadulni (t.i: ha lejár a szerződés, nem kell a felmondást indokolni, szimplán csak nem hosszabbítanak). Ha jól végzed a dolgot, meg fogják hosszabbítani.

2019. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Haver csaj pont úgy volt, hogy nagy multinál dolgoztunk együtt. Csoportvezetőként nem volt rossz fizetése 250 nettó körül. Azt mondta átmegy egy kis céghez ahol nincs akkora hajtás. Ott kb 2 hónapig volt, leépítés volt és elküldték.

Vissza hozzánk már nem vették. Vagy 3 hónapig keresett mire talált másik állást és azt mondta, hogy soha többet kis cég.

2019. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!