Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor korlátozzák a telefon...

Mikor korlátozzák a telefon előfizetés szolgáltatást és mit jelent az pontosan?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom fizetni az előfizetésem, mert elvesztettem a munkahelyem. Lassan egy hónapja kaptam SMS-t, hogy x összeg a tartozásom és hogy rendezzem 30 napon belül. De sajnos nem tudom fizetni, ez lenne az első amit nem fizettem be. Jövő hónaptól lesz munkám, de addig nem tudom fizetni. Tegnap kaptam egy újabb SMS-t, hogy ha nem fizetek akkor 04.28-a után kerülhet sor a szolgáltatás korlátozására. Mire számítsak mikor lép életbe?

2019. ápr. 26. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4.29.-ével lép életbe. Csak téged tudnak majd hívni, kimenőd nem lesz.
2019. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

30 nap után egyirányúsítják - Téged tudnak hívni, Te nem tudsz hívni senkit - 60 nap után pedig kikapcsolják és átadják követeléskezelőnek, aki kiküld egy fizetési meghagyást - de ekkor már a követeléskezelő munkadíja is hozzácsapódik a tartozáshoz.


Általában nem szoktam embereket hitelre ösztönözni, de a Te esetedben, mivel azt írtad, hogy a következő hónaptól már lesz munkád - érdemesebb lenne egy kis összegű (mondjuk 30-40 ezres) Provident gyorskölcsönt kérni és kifizetni belőle a telefon előfizetést, hogy ne kerülj a kikapcsolás és a követeléskezelés útjára.

2019. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha esetleg hűségidős vagy telefonvásárlás miatt, akkor mindenképpen találj megoldást az egyirányúsítás előtti kifizetésre, mert kifizettetik a kötbért is, az meg nem 2 Ft.
2019. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azonnal menj be egy üzletbe, vagy e-mailben bescannelve aláírt szolgáltatás szüneteltetési kérelmet juttass el az ügyfélszolgálatukra, mert ha ők korlátozzák az előfizetésedet tartozás miatt, akkor annak eljárási költsége is lesz (pár ezer ft) sajnos én is jártam már így.


Ezután pedig visszakapcsolási díjat is ki fognak számlázni, miután rendezted a lejárt tartozásodat és még nem mondtad fel a szerződést. Szerintem fizetési haladékot is tudsz kérni, viszont a szolgáltatás szünetelni fog amíg nem rendezed a tartozást. Hívd fel az ügyfélszolgálatot és kérdezd meg mit javasolnak.

2019. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Csak azt nem tudom, hogy így elmaradt részlettel tudok e haladékot kérni ami lehet 1-6 hónap.

Igen részletre fizetem a telefont és a szolgáltatást. Nagyjából 20eFt/hó.

Azért mertem bevállalni, mert volt biztos keresetem, csak éppenséggel elküldtek létszám leepites miatt. De ez nem ide tartozik. Hétfőn bemegyek a Telekomba és rákérdezek.

Hitelt nem akarok felvenni, mert lassan 2 hónapja hogy nem találtam állást. Vagyis adtam be önéletrajzot, de nem nagyon jött visszajelzés. A hitelhez meg 3 hónapig visszamenőleg kérnek munkáltató igazolást, hogy tudom fizetni.

2019. ápr. 26. 19:10
 6/14 anonim ***** válasza:

Inkább menj be holnap, ha tudsz, mivel ha azt írták SMS-ben hogy 28-tól korlátoznak, hétfőn már lehet késő lesz.


Vegyél egy feltöltő kártyát, hogy legalább a munkaadók fel tudjanak hívni amíg munkát keresel....


Sok sikert, remélem hamar találni fogsz valamit.

2019. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a telefont is fizeted, akkor százezres nagyságú kötbér válik azonnal esedékessé. Ez rajta van a szerződéseden, amit anno aláírtál. Ha az első évben vagy, akkor akár 200e is lehet, ha a másodikban vagy, akkor annak a fele kb. Attól is függ, milyen telefont vettél.


Mindenképp szerezz pénzt valahonnan, s fizesd ki legkésőbb holnap!

2019. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen fizetem a telefont is.

Nem egy drága telefonrol van szó.

Egy Huawei Y6 2018 van a nevemen aminek a törlesztőrészlete 920 Ft/hó.

Így is lehetséges egy horribilis összeg? Azt is megtehetik tényleg, hogy a hátralevő összeget kiküldik kamattal és nekem be kell fizetni 8 munkanapon belül?

Vagy volt valakinek hasonlóban része?

Csák azt nem értem, hogy sokan vannak úgy hogy hónapokig nem fizetnek számlát és még mindig használják a telefont. Hogy lehet ez?

Ha holnap bemegyek hogy elmondjam a dolgokat mire számítsak?

Van okok aggódni? Mivel ha fizetnem kellene nincs sok amiből tudok.

2019. ápr. 26. 23:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem a telefonból hátralevő összeget fogják követelni rajtad, hanem a kötbért. Az meg nagyságrendben olyan 100e körüli pénz lehet. Plusz az elmaradt kéthavi (?) telefonszámlád.


A szerződés, amit anno aláírtál, pontosan tartalmazza az összeget.


Kapd elő, s vess rá egy pillantást!

2019. ápr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Megnéztem és kötbér nem volt rajta sehol. Csak a telefon összege amiért meg lehetett venni, de az nagyjából 80e Ft. De én abból kifizettem 25e Ft összeget helyben. Vagy valami jogi nyelven fogalmazták meg?

De volt olyan ismerősöm, aki több mint 4 hónapja nem fizette a részletet és nem lett belőle neki semmi se. Vett egy másik sim kártyát és használta tovább a telefont. Hogy lehet ez?!

2019. ápr. 27. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!