Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor korlátozzák a telefon...

Mikor korlátozzák a telefon előfizetés szolgáltatást és mit jelent az pontosan?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom fizetni az előfizetésem, mert elvesztettem a munkahelyem. Lassan egy hónapja kaptam SMS-t, hogy x összeg a tartozásom és hogy rendezzem 30 napon belül. De sajnos nem tudom fizetni, ez lenne az első amit nem fizettem be. Jövő hónaptól lesz munkám, de addig nem tudom fizetni. Tegnap kaptam egy újabb SMS-t, hogy ha nem fizetek akkor 04.28-a után kerülhet sor a szolgáltatás korlátozására. Mire számítsak mikor lép életbe?

2019. ápr. 26. 15:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, 2-es vagyok és a javaslatom. ha tudsz, akkor menj be a szolgáltatóhoz, legkésőbb hétfőn és kérdezd meg, mik a lehetőségeid?

Ha ott nem mondanak számodra megoldást (6 hónapig biztosan nem fogják engedni a szüneteltetést), akkor továbbra is azt javaslom, hogy Provident gyorskölcsön (2-es vagyok).

Kis összegű kölcsönt, otthoni szolgáltatással jövedelemigazolás nélkül is megadják, ráadásul igen gyorsan, 1-2 nap alatt - csak többet kell visszafizetni, mintha átutalással fizetnéd.

Pl. ha felveszel tőlük 40 ezret otthoni szolgáltatással, akkor igaz ugyan, hogy 69 ezret kell visszafizetned 42 hét, azaz majdnem 1 év alatt, de csak heti 1650 ft-ot kell fizetni, azaz 1 hónapban 6.600 ft - mégsem 20 ezer... áthidaló megoldásnak jó lehet a több, mint 100 ezres esetleges szerződésfelmondás helyett...

Még vissza is hívnak, ha a honlapjukon visszahívást kérsz:


Kölcsönösszeg: 40 000 Ft

Futamidő: 42 hét

Törlesztés összege: 1 645 Ft/hét

Utolsó törlesztőrészlet összege: 1 535 Ft

Kamat: 3 780 Ft

Otthoni Szolgáltatás teljes díja: 25 200 Ft

Előrelátó Csomag díja: 0 Ft

THM: 24,8 %

Teljes visszafizetendő összeg: 68 980 Ft


Mondom, nem szoktam senkit hitelre buzdítani - de esetedben talán jó megoldás lehet:

[link]


2-es vagyok és semmi közöm a Providenthez :-)

2019. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"De volt olyan ismerősöm, aki több mint 4 hónapja nem fizette a részletet és nem lett belőle neki semmi se. Vett egy másik sim kártyát és használta tovább a telefont. Hogy lehet ez?!"


Úgy, hogy megy a dolog a maga útján: 4 hónapja nem fizette, abból 2 hónap, 60 nap, amit írtunk, ami után kikapcsolják. Ilyenkor várnak még pár hetet, nem azonnal adják át a követeléskezelőnek, hátha fizet a "páciens". Majd utána (mondjuk 3 hónap után) kerül át követeléskezelő céghez, akik küldenek majd fizetési meghagyást - ne ekkor fog meglepődni az ismerősöd. Ha erre nem reagál és nem fizet (ekkor már a követeléskezelő munkadíjával megtoldott összeget, ami ekkor már kb. 100 ezer ft környékén lesz, készüléktől függően, akár több is lehet), de azt már EGY ÖSSZEGBEN kell visszafizetnie. Ha nem fizet, átkerül végrehajtóhoz, aki szintén ráteszi a maga díját, aztán vagy letilt bankszámláról vagy kimegy foglalni.

2019. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#11

Lehet akkor, hogy hétfőn atmegyek Kecskemétre, mert csak ott van provident a közelben. Nagykőrösi vagyok és itt erre nincs lehetőség. Köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 27. 17:07
 14/14 A kérdező kommentje:

#11

"Fontos, hogy a Provident a hiteligényt elutasítja, ha a jövedelem kizárólag a következő forrásokból származik: munkanélküli ellátás/segély, álláskeresési járadék/segély, időskorúak járadéka, szociális jellegű támogatások, ellátások (egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás, foglalkoztatást helyettesítő támogatás, települési támogatás, időskorúak járadéka, alanyi közgyógyellátás)"


Nem tudom hogy ez mit jelentene. Mindenképpen igazolást fognak kérni nem?

2019. ápr. 27. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!