Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomásként van értelme...

Friss diplomásként van értelme bejelentkezni a munkaügyibe?

Figyelt kérdés

Munka szempontjából:

Idén januárban kaptam meg a diplomámat. Azóta folyamatosan jelentkezem állásokra és volt is már pár interjúm, de eddig még nem kaptam ajánlatot. Kezd már nagyon zavarni a dolog :( és mellette a penztelenseg is persze...

Szóval van értelme bejelentkezni a munkaügyibe? Szerintetek tudnának ajánlani vmi munkát?


Támogatás szempontjából:

2017. Decembere és 2018. Szeptembere között folyamatosan volt munkám, ami ugye csak 10 hónap és nincs meg 3 év.

Nappali tagozatos jogviszonyom volt 2015. Szeptemberétől, idén januárig.

Ezekre jár valamilyen támogatás?



2019. ápr. 27. 10:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van értelme. Én a diploma átvételét követően azzal kezdtem, hogy regisztráltam. Még aznap lett munkám. És nem sori összeszerelő, hanem normális, szellemi munka.
2019. ápr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok/voltam. Amint beregisztrálsz lehet kérvényt írni, a TB-det illetően.Pénztelenség esetén ez is nagy segítség, hogy 1 évig biztosan nem kell fizetned, persze ennek együttműködés a feltétele, vagyis a meghatározott időpontokban bemész, avagy nálunk elég csak emailt írni az ügyintézőnek. 25 év aluli regisztrált álláskeresőkre nagy az igény állítólag, több olyan munkát lehet találni a listájukon, bár ezeknél a diploma kizáró ok.(valamilyen eu-s pályázat alapján van ez)1 év eltelte után pedig a TB mellé kapsz foglalkozás helyettesítő támogatást.(ehhez elegendő ha egyedülálló vagy nem gond ha szülőkkel élsz)

Egyébként változatosak a munkaügyi központok, vagy inkább az ügyintézők,az én megyémben több diplomás ismerősömet nem engedték regisztrálni a diploma miatt, több alkalom bejárás után kerültek olyan ügyintézőhöz aki mégis beregisztrálta őket.

2019. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Folytatván ismét én: Valóban vannak irodai állások is, de a lista elérhető az interneten is. [link]

És igen embert próbáló amennyit várakozni kell sőt voltam már nyitástól zárásig mire sorra kerültem.

2019. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
# 11 nem kellene lenézni a sori munkát, anélkül neked se lenne állásod többek közt
2019. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14-es nem néztem le a sori munkát, csak írtam, hogy nem ilyen jelleggű melót is találtak nekem a munkaügyön...
2019. ápr. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
normális, szellemi munkát írtál.
2019. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudnak munkát adni. Ha nincs szakmádon belül, akkor közmunka. Amíg nem helyezkedsz el biztos fizetésed lesz. Finanszíroznak havi 3 interjú utazási költségét
2019. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!