Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme még a Fundamentáho...

Van értelme még a Fundamentához menni dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömön keresztül megkeresett a Fundamenta cégtől valami felsőbb szinten lévő vezető, hogy ajánlottak neki a céghez munkatársnak, és egy állásinterjút meg is beszélt velem holnapra.


De nekem olyan furcsa ez az egész, hogy ők keresnek meg engem, úgy hogy nem is ismernek.

Persze megkérdeztem az ismerősömet, hogy mit tud erről az illetőről akinek ajánlott, ő annyit mondott, hogy ez a személy kérdezte tőle, hogy nem-e tud valakit ajánlani az ismerősei közül.

Egyébként valami felsőbb szinten lévő vezető és Mercivel jár, ennyit tudni róla.


Viszont ugye volt tavaly ez a felfordulás itt az állami támogatás körül, nem tudom mennyire működhet még ez az egész, mennyire lehetne ebből megélni?

Arra is gondoltam, hogy lehet pont ez miatt sok dolgozó elment tőlük és most így próbálják pótolni a kiesett embereket?


Azon gondolkozom, hogy nem megyek el holnap arra az interjúra... Szerintetek??



2019. márc. 31. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy megfelelő kompetenciákkal rendelkező értékesítőnek ma is van értelme elmenni a Fundementához dolgozni, mivel ő képes lesz eladni a mai formájában is a terméket.


Aki csak úgy tudta eladni, hogy a szokásos klisét nyomta, az állami támogatással magasabb a hozam, mint bármilyen más befektetési forma és tulajdonképpen nem volt egyéb termékismerete, értékesítési vénája, az nyilván otthagyta már a céget.

2019. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szecessziós Vájling ***** válasza:
65%
A Fundamenta alapvetően régen is meg ma is egy törvényes keretek között működő pénzügyi átverés volt, csak jól el tudják adni. Az állami támogatás miatt aggódnék legkevésbé, az érdekeljen, hogy a munkatársaid milyen emberek lesznek. Ha nem a szakmai körökből kerülnek ki, én hanyagolnám a helyedben.
2019. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: Igazából kapcsolatot nagyon könnyen teremtek bárkivel, vadidegenekkel is el tudok beszélgeti simán bármiről, szóval evvel a részével szerintem nem lenne probléma (szerintem ezért is gondolt rám az ismerősöm).

Nekem az a furcsa, hogy ennyire "lasszóval" kell hogy fogják a dolgozókat, meg az a dilemma még, hogy mennyire esett vissza a kereslet.

2019. márc. 31. 14:55
 4/9 A kérdező kommentje:
2: Ezt hogy érted, hogy a munkatársak milyen körből kerülnek ki?
2019. márc. 31. 15:03
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha eltudod adni a már nem különösebben jó konstrukciójukat akkor kereshetsz pénzt, ha nem akkor 0 Ft-ot.
2019. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szecessziós Vájling ***** válasza:
84%
Hiába vagy akármekkora dumás, ha nem értessz a pénzügyekhez. A Fundával pont az a baj, hogy értékesítőket keres, nem pedig szakembereket. Felvesz mindenféle bölcsészt, irodalomtanárt meg érettségivel rendelkezőt, akik nekik lehet, hogy tudnak hasznot termelni, csak hogy egyrészt a mai felügyelet ezt már nem nézi olyan jó szemmel, másrészt 0 fejlődési lehetőséged lesz és más, hasonló profilú cégeknél sem fogják figyelembe venni a Fundamentás értékesítői tapasztalatot (konkrétan kinevetnek vele a hitelintézetek, bankok).
2019. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

2# kedves valaszolo!


kifejtened jobban ezt a "atveres" szot kerlek?

2019. ápr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az ertekesites soran leginkabb magadat adod, mint magat a termeket. Az hogy most megkerestek teged munkatarsnak, ez mar igy megy tobb eve mar. Nyilvan sokan elmentek a Fundatol az allami tamogats megszuntetese utan, de ugyanugy jo az uj termekuk. Mindenkepp menj el legalabb a talalkozora szerintem.
2019. ápr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8: Hát elmentem erre a meghallgatásra, de mint sejtettem előre, egy nagy cumi volt az egész.

Ott már szó nem volt vezetői pozícióról - amiről először a telefonban beszéltek.

Sima mezei üzletkötőként kellene kezdeni a nulláról, ismerősökből 100-as listát írni, stb. Aztán ha ügyes vagyok, és "ez csak rajtam múlik", akár vezető is lehetek.

A legjobb az volt, mikor ez az öltözéke alapján magát minimum az MNB elnökének képzelő felsőbb szintű vezető megkérdezte, hogy miért tartanám magam alkalmasnak erre a munkára, győzzem meg.

Mire én faarccal közöltem vele, hogy 1. először is nem igazán értem, hogy miért kéne nekem őt bármiről meggyőznöm, hiszen ő keresett meg engem egy munkaajánlattal, nem pedig én őt.

2. Hogy miért lennék alkalmas a munkára, azt tudnám, ha lenne szives végre elmondani, hogy mi a konkrét munka, mit kell csinálni?

Na kb. itt véget is ért a nagy meghallgatás, csak azt nem értem, hogy miért nem lehet nyílt lapokkal játszani és már a telefonban elmondani, hogy miről van szó, mit kéne csinálni, stb.

Miért jó az neki, hogy feleslegesen raboljuk egymás idejét? Ennyire ráérnek, hogy nincs más dolguk?

2019. ápr. 10. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!