Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A napidíjat külföldi üzleti...

A napidíjat külföldi üzleti útnál előre megkapja az ember?

Figyelt kérdés
Lesz majd egy párnapos céges utam a pár hónap múlva, ez lesz az első ilyenem, kapok napidíjat, de csak most ugrott be, hogy ezt vajon előre odaadják amolyan zsebpénzként vagy utólag a rendes fizetéshez csapva utalják majd? Kinek mi a tapasztalata ilyen dologban? Nyilván ha csak utólag kapom meg a pluszpénzt, akkor kell egy kicsit spórolnom az útra, ezért lényeges.
2019. ápr. 27. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Rövidtávú kiküldetésnél (üzleti útnál) előre, hosszútávúnál, ami 3 hónapot meghalad, ott kell devizás számlát nyitnod.
2019. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

A pontos lehetőségeidet kizárólag a saját cégednél fogod megtudni. Többféle lehetőséggel találkoztam már több munkahelyen:

- céges hitelkártyát adnak,

- vagy előleget lehet kérni, és utólag elszámolni.

- vagy mindent fizet a dolgozó és utólag elszámol, megkapja a cégtől.

2019. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

kérdezd meg a munkahelyen

én utólag kaptam az előző munkahelyemen napidíjat, a fizuval utalták, nem volt kifizetés előre

de tekintve, hogy csak a kajámra kellett költsek ez nem volt probléma, minden másra ott volt a céges hitelkártyám - kaját meg itthon is vesz az ember - ha valakinek nagyon kellett, akkor utaltak napidíj előleget, de senki nem kérte


azelőtti munkahelyemen kpban (EUR) adtak egy nagy rakás pénzt (350 EUR egy egynapos útra, és nem is egyedül mentem), amiben benne volt a napidíjam meg a költségek fedezése (utóbbival nyilván el kellett számolni)

2019. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Meg fogom kérdezni persze, csak most hirtelen ugrott be ez így szombat délután.
2019. ápr. 27. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Nekem eddig minden munkahelyemen ugyan az a rendszervolt:


- Vehettél fel előleget KP-ban. Ez az amivel kb. sohasem éltem, mert iszonyú macerás...

- Költöttél amennyit kellett, hozol róla blokkot / számlát és amikor leadod pár napon belül átutalja a cég

- Céges hitelkártya


A legtöbb utamon a hotelt és a repülőt a cég intézte - tehát azt nem nekem kellett zsebből fizetni.

2019. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!