Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számít az email cím, amikor...

Számít az email cím, amikor állásra jelentkezel?

Figyelt kérdés

Ha valaki keresztnév(becézett)+számok emailt ad meg az hátrány?

pl jozsi359


Eddig ilyet használtam, de mivel már az álláskeresés kezdetén járok, lehet váltani kellene?

Igaz kb minden létező kombináció foglalt már mert elég gyakori nevem van


2019. ápr. 28. 13:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem minden emailcímnek van olyan kombinációja ami még nem volt:


Kovács István vagy

1990.05.03-án születtél


kovacsistvan900503

kovacs.istvan900503

kovacsistvan0503

istvankovacs0503

istvan.kovacs0503

istvan.kovacs900503

istvan.kovacs19900503

kovacsistvan19900503

kovacsi1990

kovacs.i.0503


és még tudnám sorolni legalább fél napig :D Szerintem nincs olyan gyakori név amit a születéssel nem lehet bonyolítani és egyedivé tenni. És nyilván ha ilyen nagyon kacifántosat adsz, hogy kovacs.istvan.19900503 akkor a HR-es fogja látni, hogy jaaa Kovács István szegény milyen szar lehetett neki nevet választani azért lett ennyire hosszú.

Ha pl az email címedből nem akarod, hogy kiderüljön mikor születtél akkor ne rakd bele az évszámot csak a hónapot napot.


Láttam már olyan email címet ahol az illetőnek a neve után a települése volt (pl kovacsistbanbp) meg olyat is ahol az egyetemének a neve (pl kovacsistvanbme) de szerintem ez hosszútávon nem jó hisz elköltözhetsz, befejezed az egyetemet stb.


Én becézett nevet nem adnék semmiképp. Max olyannál ahol a becézett forma is nagyon gyakori és elfogadott pl: Ágnes-Ági, Tímea-Timi, Péter-Peti, Tamás-Tomi. De még ezt sem látnám jó ötletnek.

2019. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11


Gmail.com-on a pontok nem számítanak.


Tehát az


istvankovacs0503


és az


istvan.kovacs0503


azonosak.

2019. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

8#, 7. vok:

köszi, ezt nem tudtam. Bár, nekem a citromail a hétköznapi, a gmail.comot ritkábban használom.


Kérdező: évszám tényleg nem olyan jó, hiszen az önéletrajzba nem kötelező az évszám, sőt, amikor 50 leszel, akkor kifejezetten hátrány... jó a hónap, nap, irányítószám

2019. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!