Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nem gáz, ha egy...

Szerintetek nem gáz, ha egy cég azt írja az álláskeresési hirdetésében, hogy versenyképes fizetést kínál, miközben kiköti, hogy ha jelentkezel az állásra, akkor fizetési igény megjelölését kéri?!

Figyelt kérdés
Ez nem ellentmondás? Hisz ha versenyképes a fizu, akkor már el van döntve hogy mennyit kapsz...
2010. okt. 7. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

az sablonszöveg. megy nekik mondjuk száz vagy ezer önéletrajz, és kiszűrik a tíz legolcsóbbat, aki megfelel, aztán behívják interjúra.

ezzel szemben külföldön feltüntetik az álláshirdetésben, hogy mennyi az annyi, ha megfelel jelentkezel rá, ha nem nem.

2010. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez M.o. itt mindenki mindent megtehet kivéve a normális álláskeresőt...


Egyébként az szerintem még cikibb, hogyha az egyik HR-es cég úgy teszi ki egy konkrét álláshirdetést, hogy pl: közgazdász elemző 180.000- 560.000 Ft.. pont ma láttam ilyet.... aztán papolnak arról, hogy egy 50.e Ft-os sávot lőjünk be... szóval ennyit erről...


majd én is csillagozni fogok XXDDDDDD

hogy pl.: 180.e-500.e Ft*

* ha a versenyképes fizetést komolyan gondolták, amennyiben nem tekintsék tárgytalannak...


Persze mindezt 2-es betűnagysággal XDDDD

2010. okt. 7. 20:51
 3/6 A kérdező kommentje:

"hogy mennyi az annyi, ha megfelel jelentkezel rá, ha nem nem."


Amúgy igazad van!

Ez így lenne fair. És persze úgy írj be összeget, hogy nem láttad a szerződést, nem tudod hogy pontosan mi lesz a feladatköröd, milyen beosztásban leszel...stb... tiszta zsákba macska :(

2010. okt. 7. 20:53
 4/6 anonim ***** válasza:
ez magyarország. és még örülhetsz is, ha találsz valami állást, többen keresnek mint amennyi van. :)
2010. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a fizetési igény szöveg több sebből is vérzik amúgy. Ha túl magasat írsz be, kivágják az önéletrajzodat. Ha túl alacsonyat, akkor is. A főnököm minden "olcsó" önéletrajzot kidobott, mert mindig azt mondta, annyit ér a munkája, amennyire tartja önmagát a munkaerőpiacon. (hát van benne valami).
2010. okt. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"majd én is csillagozni fogok XXDDDDDD

hogy pl.: 180.e-500.e Ft*

* ha a versenyképes fizetést komolyan gondolták, amennyiben nem tekintsék tárgytalannak...


Persze mindezt 2-es betűnagysággal XDDDD"


Na ha ezt így beadod, azonnal dobják is ki xD:D

2010. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!