Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki fizetésemelést kér, de nem adnak neki, majd felmondáskor megajánlják a kért összeget?

Figyelt kérdés
Persze ha jogosan kérné, mert elégedettel vele vagy valóban alacsony a bére. Illetve ha adnak is neki, csak pofátlanul alacsony emelést, viszont amikor fel akar mondani, már megadnák neki a magasabb fizetést, akár többet is mint kért.
2019. ápr. 30. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Hogy hülye, ha nem fogadja el.
2019. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Hogy maradjon
2019. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy legközelebb is felmondással kell "fenyegetőzni"?

Amúgy hülye az ilyen cég.

2019. ápr. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem attól függ, miért mondott fel és hogy mikor kért fizetésemelést. Ha pl fél éve kérte az a fizetésemelés már nem releváns. Azóta rengeteg tapasztalatot szerzett kapcsolatot épített stb kevesebb összegért. Szóval én nem fogadnám el az emelést max ha többet adnak és lépnék. De ha pl tegnap kértem emelést ma mondok fel és ma már megadják az más.

Illetve ha nem a fizetése miatt mond fel hanem pl új főnök rossz körülmények akkor a fizetésemelés mitsem ér.

2019. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Én biztosan nem fogadnám el. Ha fizetésemelést kérek, de nem kapom meg, akkor elkezdek gyorsan új munkahelyet keresgélni, és amikor már biztosan be fogok tudni kerülni egy új helyre felmondok a régin. Ha ilyenkor megadnák a korábban kért magasabb összeget már nem fogadnám el. Még akkor sem ha több lenne, mint amit az új helyen kapnék.
2019. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Velem megtörtént a szitu, először kértem fizetésemelést, nem kaptam. Majd 1 hét múlva mondtam hogy szeretnék felmondani, mert kevés a fizu. Ekkor kaptam egy kövér fizetésemelést.
2019. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na ember gyere ide hozzánk. Na itt aztán ilyen szitu nem lesz. zsinórban engedik el a sok éve akár 10+ éve itt levő szakikat de egy fillér emelést fel nem ajánlanak senkinek.


Inkább veszik fel az utcáról a semmihez se értő nem ma barnult trógereket de 5 ft-tot nem ajánlanának fel a sokéves tapasztalattal rendelkezőnek hogy maradjon.

Menjen!

2019. máj. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm, de nem erre voltam kíváncsi. Nyilván nem mindenhol fordul elő, nem is ezt írtam, pusztán feltételeztem, hogy ha ilyen helyzetbe kerülne valaki, mit gondolna erről a szituációból.

Egyébként én már jártam hasonlóan, igaz akkor csak céloztam rá, hogy a munkámhoz képest kevés a fizetésem, majd amikor felmondtam hirtelen jó nagy összeggel meg akarták emelni. Nem maradtam, mert már volt másik munkahelyem és úgy voltam vele, hogy addig becsüljék meg az embert, míg ott van.

Sajnos most megint hasonló helyzetben járok. Tavaly vezetőváltás volt a cégnél és eléggé megszaporodtak a feladatok. Az új vezető a saját feladatait is leosztja, ezért még november közepén jeleztem az ő felettesénél, hogy ez így nagyon nincs rendben, vegyenek fel valakit vagy emeljenek fizetést a plusz munkákkal arányban. Pár hete behívtak és egy tényleg csekélyke összeggel megdobták a fizumat arra hivatkozva, hogy milyen jól terhelhető vagyok. Ekkor szóvá tettem, hogy ez meg mi, merthogy az előző vezető már pluszfeladatok nélkül is ennél jóval többet ígért - a szerződés is megvolt, csak közben elküldték aki aláírta volna. Erre az volt a válasz, hogy nincs többre keret, azonban ezzel párhuzamosan azt hangoztatják, hogy van bőven kihasználatlan bérkeret (sajnos látom is, mert a munkámból kifolyólag rálátok erre). Már eldöntöttem, hogy hamarosan felmondok, de ebből gondolom, hogy itt is hirtelen mégis lesz keret a béremelésre. Viszont nekem az ilyen hozzá állástól felfordul a gyomrom. Ennél az is jobb, amit az utolsó ír, hogy elengedik, menjen nyugodtan.

2019. máj. 1. 13:34
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ennél az is jobb, amit az utolsó ír, hogy elengedik, menjen nyugodtan"



és miután elengedték a 10+ éve ott levő tapasztalt szakit akinek 5 ft emelést nem adtak volna utána vonyít a cég hogy nincs itt egy ember aki értene valamihez....


és ez napi szintű dolog

2019. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyilván a cég szempontjából negatív hatásai vannak, illetve eleve komoly intelligenciahiánnyal küzdenek az ilyen vezetők, de a dolgozó legalább nem kerül megalázó helyzetbe. Mert szerintem elég megalázó az, hogy amíg nem ér el a végső stádiumba a dolog, azaz a felmondásig, addig eszük ágában sincs megadni a kért bért, mondván hogy úgysem megy egy. De gondolom az egyértelmű, hogy nem azokra gondolok, akik csak úgy brahiból beadják a felmondás annak reményében hogy ezzel béremelést tudnak kicsikarni, hanem azokra, akik találtak jobban fizető állást a piacon, azaz komolyan gondolják a felmondást.
2019. máj. 2. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!