Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben valóban nem...

Ilyen esetben valóban nem kapok fizetést?

Figyelt kérdés

A felmondási időm egy részét töltöttem csak le, majd nem akartak elengedni,de eljöttem. Közölték, hogy ilyenkor megbüntethetnek, kb egy arra az időre járó pénzt követelhetik vissza,amit nem dolgoztam le. Ez világos.

De azt is mondták, hogy azt a havi fizetésemet sem kapom meg, amit amúgy ledolgoztam. Tehát eljöttem mondjuk a hónap végefelé,20.-án, akkor valóban megteheti azt is, hogy nem fizeti ki azt sem, amit amúgy ledolgoztam?


2019. máj. 3. 21:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Olvasd el a munkaszerződésednek a felmondásra vonatkozó részét, abból kell kiderülnie, hogy mi van, ha nem dolgozod le a felmondási időt.
2019. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
10%
Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz azonnali hatállyal. Amit adtak úgy hogy nem dolgoztad le azt teljesen jogosan követelhetik vissza. Bár nem tudom melyik cég csinál ilyet aki előre ad pénzt úgy hogy nem dolgozzák le. Persze ha fizetés előleget kaptál az más de tudtommal próbaidő alatt nem adnak, de mindegy. Amit viszont ledolgoztál napjaidat az a pénz neked jár, nem tehetik azt meg hogy nem fizetik ki! Ez ügyben fordulj ügyvédhez, mert ez súlyos szabálysértés a cég részéről.
2019. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ez nem próbaidő, pár évet dolgoztam ott, de mivel jött egy jobb lehetőség, a felmondási idő meg két hónap.. nem dolgoztam le, csak ebből majdnem egy hónapot. nem teljesen, mert kb 20.-a volt az utolsó munkanapom a hónapból. tehát lett volna még kicsivel több mint egy hónapom. tehát dolgoztam április 20.-ig. azt mondták,hogy az áprilisi fizetésem nem fogom megkapni. plusz megbüntethetnek. a büntetést értem, de nem kapom meg azt a pénzt sem, amit ledolgoztam?
2019. máj. 3. 21:32
 4/28 A kérdező kommentje:
1, nem opció, nagyon messze van tőlem jelenleg az a lap.
2019. máj. 3. 21:33
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
mivel a felmondási idejét tölti, gondolom már nem próbaidős. van valami lehetősége a munkáltatónak ilyen esetben. felvehet valakit a távozó helyére, és annak munkabérét kifizettetheti. Párom e miatt nem tudott kórházból eljönni egy jobb állás miatt, ahová rögtön menni kellett volna.
2019. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%
Igen, ezt megtehetik. Pl. ha 20 napot dolgoztál le a 30 helyett, akkor 10 napra kapsz csak fizetést.
2019. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
11%

"a büntetést értem, de nem kapom meg azt a pénzt sem, amit ledolgoztam?"

Lehet, hogy elviszi a büntetés, azért nem kapod meg. Ennek kéne utánanézni a szerződésben.


"nem opció, nagyon messze van tőlem jelenleg az a lap"

Kérd meg a munkáltatót, hogy bizonyítsa be, hogy jogosan nem fizeti ki azt, amit ledolgoztál. Akkor elő kell, hogy kapja a munkaszerződésnek azt a példányát, ami nála van és amit aláírtál, hiszen azzal tudja ezt bizonyítani.

És/vagy kérj meg valakit, aki közelebb van hozzá, hogy küldje el neked valahogy a saját példányodat, vagy legalább egy fényképet róla, hogy átnézhesd, vagy szkennelje be és úgy küldje át e-mailben, vagy ilyesmi.

2019. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Visszatartja a fizetésed, ami valószínű nem elég a kártérítésre + fizetned is kell még.

Esélyes.

2019. máj. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%

Abban az esetben, ha felmondtál és a felmondási idődet nem töltötted le a cégnél, akkor jogellenes a munkaviszony megszüntetésed, ilyenkor a cégnek jár a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg. Tehát ezzel tartozol a cégnek.

A ledolgozott időre bérezés jár! Olyat nem tehet, hogy nem fizeti ki.

A Te tartozásod és a cég tartozása egymással nem számítható be! A feléjük fennálló tartozásod nem vonhatja le a Neked járó munkabérből!



MT szabálya:


"A munkabérből való levonásnak jogszabály vagy - a levonásmentes munkabérrészig - végrehajtható határozat alapján van helye.


A munkáltató követelését a munkabérből levonhatja


a) a munkavállaló hozzájárulása alapján a levonásmentes munkabérrészig, vagy


b) ha az előlegnyújtásból ered.


162. § * A levonásmentes munkabérrel szemben beszámításnak helye nincs."


A munkáltató köteles levonni a bérből:

- a kötelező járulékokat, adóelőleget

- ha végrehajtható okirat alapján erre kötelezi a végrehajtó.


A munkáltató levonhatja a bérből:

- a munkabér előlegként a dolgozónak kifizetett összeget

- ha a dolgozó írásban hozzájárul a levonáshoz, akkor tulajdonképpen bármit


Semmi más levonást nem eszközölhet a béreddel szemben, és beszámításnak sincs helye!


Tehát bért nem tarthat vissza, a ledolgozott időre bért kell fizetnie.


Ha követelése van feléd, akkor azt fizetési felszólítással követelheti, leírva, hogy mi a követelés tárgya, ami ellen jogilag felszólalhatsz. Ha önként nem teljesíted, akkor munkaügyi per keretén belül követelheti. Ilyenkor állít ki a bíróság egy végrehajtható okiratot, ami alapján behajthatják a feléjük fennálló tartozásod.


Ha önkényesen nem fizet ki, vagy visszatart a béredből jogtalanul, akkor a kormányhivatalokban található munkaügyi hatósághoz fordulj panasszal. Ők az illetékesek.

2019. máj. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

9-es, nem jól gondolom, hogy ilyenkor a kilépő papíron kellene szerepelnie a munkáltató követelésének, azaz a munkavállaló tartozásának?

Vagy azt nem terhelheti rá a kilépő papírra?

2019. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!