Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben valóban nem...

Ilyen esetben valóban nem kapok fizetést?

Figyelt kérdés

A felmondási időm egy részét töltöttem csak le, majd nem akartak elengedni,de eljöttem. Közölték, hogy ilyenkor megbüntethetnek, kb egy arra az időre járó pénzt követelhetik vissza,amit nem dolgoztam le. Ez világos.

De azt is mondták, hogy azt a havi fizetésemet sem kapom meg, amit amúgy ledolgoztam. Tehát eljöttem mondjuk a hónap végefelé,20.-án, akkor valóban megteheti azt is, hogy nem fizeti ki azt sem, amit amúgy ledolgoztam?


2019. máj. 3. 21:12
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
na kaptam levelet,x összegre büntettek,ezt az összeg az akkori fizum összege,amit ő bennt tartottak,tehát fizut valóban nem kapok. de már nem is érdekel az egész...remélhetőleg ennyivel megúszom ,és újabb büntetést nem kapok.
2019. máj. 25. 13:18
 22/28 anonim ***** válasza:

"na kaptam levelet,x összegre büntettek,ezt az összeg az akkori fizum összege,amit ő bennt tartottak,tehát fizut valóban nem kapok. de már nem is érdekel az egész...remélhetőleg ennyivel megúszom ,és újabb büntetést nem kapok."


Azért arra kíváncsi lennék, egy munkaügyi ellenőrzés alkalmával hogyan magyaráznák ki, hogy jogtalanul visszatartották a fizetésed, mivel többször leírtam már, ilyet a munkáltató nem tehet. Követelheti azt, ami törvényileg jár neki, de ilyen módon nem elégítheti ki a követelését, mivel munkabérből levonni/visszatartani a már többször említett eseteken kívül nem lehet.

Neki konkrétan nincs végrehajtható okirata, ami alapján levonhatta/visszatarthatta volna a fizetésedet ilyen módon.


De ha Te ezt amúgy is megfizetted volna nekik önként és dalolva, akkor ne zavarjon, bár szabállyal szembe megy.


Ráadásul a felmondási időnek csak egy részét nem töltötted le, erre egy egész hónapra való bért visszatartott? Nem semmi...


Én nem vagyok Te, pontosan ezért ÉN nem hagynám, hogy azt tegyen egy cég, amit csak akar - hozzáteszem - törvénytelenül.

Ha pedig megfizetni szándékozom, amire a jogszabály "kötelez", akkor papírozza le velem normálisan, és pontosan számoljunk el.


A számviteli törvény előírásainak megfelelően sem tudom elképzelni, hogy miként fogja lekönyvelni ezt a szabálysértést. Hogyan kerül át a jogtalanul visszatartott béred a "fel nem vett járandóságok" közül a "rendkívüli bevételek" közé...

Módfelett érdekes. :)

2019. máj. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
állítólag aláírtam a szerződésben,mikor felvettek dolgozni, hogy ezt megteheti, ha nem jelenek meg dolgozni. távolléti díj, vagy mi. majd megnézem otthon, de erre csak két hónap múlva lesz módom, mert ugye másik országban vagyok. tulajdonképp, kicsivel több mint egy hónapot nem dolgoztam le a felmondási időből.
2019. máj. 26. 13:08
 24/28 A kérdező kommentje:
önként és dalolva nem szivesen fizetek, főleg,hogy így egy hónapig kb ingyen dolgoztam azon a szemét helyen. de anno nekem mondta a kedves vezető, hogy ezt megteheti meg még ezen felül is megbüntethet, na legalább az maradjon el.
2019. máj. 26. 13:11
 25/28 anonim ***** válasza:

Rendben.

Bár ha nagyon kötekedni akarok, akkor pedig azt mondom: A dolgozó a béréről előre nem mondhat le, még írásban sem... :)

Ha jogos a követelése, és egyébként önként nem fizetted volna meg, akkor pedig bírósági úton érvényesíthette volna a cég, másképp nem.

Nekem az érvényesítés módja nem tetszik, mivel nem a szabályoknak felel meg.


A további "büntetés" sem büntetés, hanem károkozás miatti követelés, ha hirtelen távozásoddal BIZONYÍTHATÓAN kárt okoztál a cégnek. Csak hogy tudd: Ezt sem vonhatja le önkényesen a béredből. Ugyanis mi van akkor, ha nem értesz a kár összegével, vagy egyébként a jogalapjával egyet?

Pereljen. Aztán, ha a bíróság is úgy dönt, megalapozott az igénye, hajtsa be rajtad.


Ennyi erővel én is inkasszálhatnám a cég számláját, ha úgy gondolom, kevesebb bért fizetett, mint ami járt volna nekem.


Hol élünk? Milyen alapon rendelkezik egy munkáltató a dolgozó bére felett? Az jár. Abból levonni csak jogszabály alapján lehet. A jogszabály erre az esetre nem adott alapot arra, hogy önként visszatartsa, levonja. Követelheti! De ez nem egyenlő azzal, hogy nem adja oda a béred ennek fejében!


Az én drága régi cégem kitalálta, hogy nem jártam be dolgozni X. Y. napig, és az arra jutó bérem összegét szépen nem fizette ki.

A bíróság előtt neki kellett volna bizonyítania, hogy az állítása igaz, amit ugye nem tudott. Mikor megkapta a tárgyalásra idézést, rögtön egyezkedni akart velem. Hát megegyeztünk... :) A visszatartott kb. 30 ezer forintom miatt, no meg azért, mert valótlant állított rólam (megvádolt) peren kívüli egyezséggel fizetett nekem 300 ezer forint sérelmi díjat, plusz az ügyvédem rávert egy kis költséget még.

Ja, hogy ő azt gondolta, majd állít rólam valamit, annak fejében nem fizet bért, aztán annak nem is lesz következménye, mert ő megszokta, hogy azt csinál a melósaival, amit akar, mert senki nem tesz ellene semmit, mivel félti az állását? Én viszont nem az állásomat féltettem, hanem alapból gyűlölöm az ilyen figurákat.

Azóta is szidja az Anyámat. :)

2019. máj. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Nekem az érvényesítés módja nem tetszik, mivel nem a szabályoknak felel meg."


Mert a dolgozó/kérdező viselkedése megfelelt a szabályoknak? Nem. A dolgozó/kérdező is lábbal tiporta a szabályokat.

Hát akkor, miről beszélünk?

Ha bepereli a munkáltatót, még nagyobb "büntetést" (elmaradt haszon, károkozás, stb) kaphat a nyakába.

2019. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Mert a dolgozó/kérdező viselkedése megfelelt a szabályoknak"


Erre szoktam mondani azt, az, hogy valaki szabályt szeg, nem hatalmazza fel a másik felet arra, hogy Ő is szabályt szeghet.


Lefordítom: Ha nem kapok fizetést, akkor fel vagyok hatalmazva arra, hogy lophatok a munkáltatótól? Mondjuk a béremnek megfelelő összegű szerszámot elvihetek? Ugye, hogy nem?


Vitatkozhatunk akármeddig, a követendő eljárás törvénybe van foglalva. Pont.


Csak ismétlem: A dolgozó jogellenesen szüntette meg a jogviszonyát. Jogszabály alapján ilyen esetben jár a munkáltatónak a felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeg. Ezt a munkáltató követelheti a dolgozójától. Ez nem egyenlő azzal, hogy nem fizet neki bért!

Ha a dolgozó önként nem teljesíti a munkáltató követelését, bírósági úton érvényesítheti azt.


A munkáltató az ezen felüli további - bizonyítható - kárának megtérítését kizárólag bírósági úton érvényesítheti. El kell olvasni a törvényt. Bele van írva.


Abban az esetben, ha a kérdező az intézés módját a mostani esetben nem vitatja, és neki ez így, ahogy van, megfelel, akkor ennyi a történet, felesleges tovább ragozni... :)

2019. máj. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"állítólag aláírtam a szerződésben,mikor felvettek dolgozni, hogy ezt megteheti, ha nem jelenek meg dolgozni. távolléti díj, vagy mi. majd megnézem otthon, de erre csak két hónap múlva lesz módom, mert ugye másik országban vagyok. ...

önként és dalolva nem szivesen fizetek ... nekem mondta a kedves vezető, hogy ezt megteheti meg még ezen felül is megbüntethet, na legalább az maradjon el."


Akkor még egyszer:

"Kérd meg a munkáltatót, hogy bizonyítsa be, hogy jogosan nem fizeti ki azt, amit ledolgoztál. Akkor elő kell, hogy kapja a munkaszerződésnek azt a példányát, ami nála van és amit aláírtál, hiszen azzal tudja ezt bizonyítani.

És/vagy kérj meg valakit, aki közelebb van hozzá, hogy küldje el neked valahogy a saját példányodat, vagy legalább egy fényképet róla, hogy átnézhesd, vagy szkennelje be és úgy küldje át e-mailben, vagy ilyesmi."

2019. máj. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!