Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy egyes cégeknél egyetemet végzett mérnökök kevesebb bérért dolgoznak mint pl. egy Aldi kasszás?

Figyelt kérdés
2019. máj. 4. 19:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%

De nézd meg az aldiban futnak az emberek. Azt a munkatempot kevesen bírják.

A mernokbol meg az keres ennyit aki ennyit is ér. Az, hogy valaki egyetemet végzett önmagában semmit se jelent attól lehet egy nullát erő szakember. Ha nem ér semmit nem kap semmit.

2019. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Milyen mérnök??


Mert gépész, informatikus, villamosmérnök biztos, hogy nem keres kevesebbet, vagy ha igen, akkor sürgősen frissítse az életrajzát, és keressen másik munkát.

2019. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
Mennyit keres egy ALDI kasszás?
2019. máj. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Bruttó 300, azaz nettó 200e egy Aldi kezdő fizetés. Barátnőm 190e nettóért dolgozik. Tavaly végzett egyetemet. Lehet hogy a boltos sokat fut, de ő is sokat dolgozik, túlórázik. Azt senki sem számolja bele, hogy amíg ő 5 évig az egyetemen volt, a boltos már tudott pénzt keresni, félretenni.

Természetesen el fog jönni, de a kilátások nem feltétlenül jók. Kevés cég van ahol jelentősebben többet fizetnének. A másik baj, az emberek hozzáállása. Mivel a legtöbben beletőrődnek a rossz fizuba és úgy is elvállalják. De a legrosszabb, h mondtam neki, h ilyen fizuért max félgőzzel dolgozzon. Tartson hosszabb kávészünetet, meg menjen el napközben sportolni... Persze a kollégák (!) nem is a főnök, ezt kinézték, beköpik, áskálódnak ellene. Ahelyett, h ők is lazsálnának, mint egy normális melós, aki kevés pénzt kap.

2019. máj. 4. 21:35
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
De azért a pénzzért általában 12 órázniuk kell, meg műszakpótlékkal ennyi, plusz hétvégi munka, amiért megint csak plusz pénz jár. Úgy őszintén én nem sajnálom tőlük így. Én is mérnök vagyok, én többet keresek, de 8 órába, én osztom be, hogy mikor kezdek, hogy csúsztatom le stb.
2019. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Ha ugyanolyan nehéz miert nem megy el boltoknak ?
2019. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
De egyébként dolgoztam 120ezerért is, nem félgőzzel, hanem örültem, hogy annyiért alkalmaznak.
2019. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%

4: Párom is most február óta dolgozik mérnökként, 185.000 nettó a fizetése és állandóan gyomoridege van (már ott tartunk, hogy az ágyban sem úgy mennek a dolgok).

Most próbál átmenni egy másik helyre, de ott meg csak hitegetik, hogy talán majd nyártól, de ott sem lenne sokkal több, ott kereken 200-at kapna nettóban.

Ja, és mindez Budapest.

2019. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
43%
Milyen mérnök? Gépészeknek még a MÁV is megadja a 340-et friss diplomával, komolyabb cégek pedig 400-450-et is, ami aztán pár éven belül jelentősen emelkedik.
2019. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%
A diploma idővel megtérül, nem érdemes összehasonlítani. Ha valaki jó helyen van, jó végzettséggel, akkor nem 190-et fog keresni.
2019. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!