Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják, hogy a jó...

Miért mondják, hogy a jó fizetéshez piacképes diploma és idegennyelvek magas szintű ismeret szükséges, amikor ez nyilvánvalóan nettó bullshit?

Figyelt kérdés

Ott van pl Mészáros Lőrinc, hiába nincs diplomája, hiába nem beszél nyelveket a magyaron kívül (azt se sok sikerrel), mégis dollármilliárdos.

Vagy ott van Gattyán, hiába it bizniszben van, autószerelő a végzettsége és bevallottan fingja sincs az informatikához.

Nekem meg hiába van jó állásom, ha több ezer évig élnék, akkor sem keresnék annyi pénzt, mint Mészáros pár év alatt.

Most kit akarnak hülyének nézni ezzel a tanulás, diploma, munkahely bullshittel??


2019. máj. 6. 13:18
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

10:

Jó, de a diplomás mikor fog annyit keresni, hogy privát jettel repkedjen Maldív-szigetekre?


A szakmunkás min.bér környékén?? Gondolom a segédmunkásra gondolsz.

Egy jó (már a nem jó is, mert akkora hiány van) szakmunkás simán többet keres, mint egy átlag diplomás.

2019. máj. 6. 16:08
 12/33 anonim ***** válasza:
Nekem a műszempillásom 1 milla nettót keres havonta, egy műkörmös ismerősöm meg 400ezret tisztám. Nincs diplomájuk, nyelvtudásuk. Nekem diplomám és nyelvtudásom van és hozzájuk képest csak 280 nettót kapok. Szal nem mindig igaz ez a diplomás jobban keres sztori.
2019. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
De ők vállalkoznak, ezt tessék már megérteni.
2019. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

12: A barátnőm fodrásza vadiúj A3-as Audival jár, ami kb 8-10M alsóhangon.

Apámékál a hidegburkoló egy 2 napos munkáért több, mint 200e-t kért el.

2019. máj. 6. 18:58
 15/33 A kérdező kommentje:
13: Az oké, de akkor miért mindenhol azt sulykolják, hogy tanulj, járj egyetemre, szerezz diplomát meg felsőfokú nyelvvizsgákat, meg keress jó állást, és nem pedig azt, hogy vállalkozz?
2019. máj. 6. 19:00
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Belém egyetemen sokan próbálták - sikerrel - súlykolni azt, hogy vállalkozzak.

Egyébiránt elárulom neked a kulcsszót: hitel. A fél ország hitelből vesz új autót, sőt rengetegen hitelből nyaralnak. Lehet ezt játszani egy ideig, de hidd el, hogy hosszú távon ők szívnak.

Egyébként én inkább püfölöm napi 8 órában a billentyűzetet egy légkondis irodában ülve, minthogy egész nap csempézzek, meg fessek, vagy állva vágjam mások haját. Ezt azért számold hozzá.


Ma már egyszer leírtam máshova, de leírom röviden ide is. Az elvégzett munka fog jól fizetni, amire hiába van nagy kereslet, kicsi a kínálat. Két módon lehet valami kicsi kínálat a kereslet ellenére: vagy nagyon speciális tudás kell hozzá és ez kevés embernek van ez meg, vagy a munka rohadtul nehéz és senki sem akarja csinálni (vagy természetesen ennek a kettőnek a kombinációja).

Dönthetsz, hogy mit szeretnél: szétmenő izületeket 40 évesen, vagy rohadt sokat melózni fiatalon, hogy kitanulj valami olyat, amihez kevesen értenek.

2019. máj. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
27%

"Egyébként én inkább püfölöm napi 8 órában a billentyűzetet egy légkondis irodában ülve, minthogy egész nap csempézzek, meg fessek, vagy állva vágjam mások haját. Ezt azért számold hozzá."

"Dönthetsz, hogy mit szeretnél: szétmenő izületeket 40 évesen, vagy rohadt sokat melózni fiatalon, hogy kitanulj valami olyat, amihez kevesen értenek."


Hagyjuk már a baromságot. 40 évesen neked is pont ugyanúgy lehetnek szarok az ízületeid nem kell ahhoz fizikai munkát végezni. Sőt, lehet a sok irodai meló, ücsörgés miatt te rosszabb állapotban leszel. Arról nem is beszélve, hogy ma Magyarországon egy szakember, még ha kókler is simán többet keres BÁRMILYEN irodai dolgozónál, lehet az mérnök, vagy akár informatikus.

Mondok erre egy példát.

Nővéremék éppen építkeznek, jött hozzájuk nagy nehezen a villanyszerelő (haveri/ismerősi ajánlás alapján és e miatt) 3-4 napos melót 300 ezerért csináltak meg. Ha jól tudom 2 ember volt. Az egész házban újrahúzták a vezetékeket, de csak a falakat vésték ki (marógéppel), a plafonon csak úgy össze-vissza futnak a kábelek, mert álmennyezet lesz.

És mindezt 300 ezerért! Ha minden hónapban, minden héten bevállalnak csak 1 munkát, az kapásból 1,2 millió Ft TISZTÁN! Még ha felezik is a pénzt, akkor is van mindegyikőjüknek 600 ezer Ft-ja egy hónapban! Hol keres egy irodai munkás ennyit? Kemény munkával, releváns tapasztalattal, diplomával informatikusok, ilyen-olyan mérnökök, pénzügyi szektorban magasabb pozíciókban dolgozók kapnak ekkora béreket.

És igazából még meg sem erőltették ők (a villanyszerelők) magukat, mert egy héten bevállalhatnak akár 2 ilyen jellegű munkát is: akkor már van 2,4 milliójuk tisztán...

2019. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

16: A hitelhez is be kell fizetni legalább 20-30% önrészt, meg fizetni kell havonta a lízinget.

De mégsem én, a diplomás multirabszolga járok új A3 Audival, hanem a szakmunkás fodrász.

2019. máj. 6. 21:42
 19/33 A kérdező kommentje:

"Egyébként én inkább püfölöm napi 8 órában a billentyűzetet egy légkondis irodában ülve, minthogy egész nap csempézzek, meg fessek, vagy állva vágjam mások haját. Ezt azért számold hozzá."


Ja, nekünk csak nyaki gerincsérvünk lesz a sok monitor bámulástól, meg aranyerünk lesz a nap 8 óra üléstől:))

2019. máj. 6. 21:44
 20/33 anonim ***** válasza:
ne tanulj ezt mondom 8 általános azt irány a gyár, gazdag elszel ott minden melós milliárdos x6 ossal jár mind
2019. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!