Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkavállalók! Ti...

Külföldi munkavállalók! Ti hogyan találtatok munkát, hogy álltak hozzátok?

Figyelt kérdés

Miért költöztél ki?

Mennyi időbe telt, míg ténylegesen munkába álltál?

Hogy zajlott az állásinterjú?

Milyenek voltak az első napok, hónapok?

Hogyan viszonyultak hozzád?

Milyen most?



2019. máj. 8. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Két motiváció miatt költöztünk külföldre. Beláttuk, hogy családdal nem élünk meg a hazai közalkalmazotti fizetésből és nem tudunk előre jutni, megvalósítani akár szerény terveinket sem. Emellett ért néhány konkrét sérelem ott, ahol éltünk. Hazai munkahelyemet nagyon szerettem, de sajnos fogy a létszám és egyre nehezebb lett a helyzet.

Itthonról kerestem állást és csináltam az interjúkat is. Több állást pályáztam meg. Az interjú Skype-on keresztül történt, tehát ki sem kellett utazni miatta. A jelentkezés beadásától kb. fél év volt a felvételi eljárás, míg szerződést ajánlottak. Ennek elfogadása után három hónappal álltam munkába. Eleinte hetente ingáztam, majd kiköltöztünk családilag.

Az első napok, mint itthon is legtöbbször, a belépés körüli adminisztratív ügyek intézésével teltek el. Itt nemzetközi a társaság, sok országból érkeztünk. Mindenki nyitott és elfogadó. A kollégák sokat segítettek az új dolgok megtanulásában. Érdekes az új munka. Az otthon megszerzett tapasztalatokat jól lehet hasznosítani és itt is elismerik. De jó egy kicsit mást csinálni.

Közel egy év után úgy érzem, jó volt váltani. Jól érezzük magunkat családilag is és a munkahelyen is. A korábbi munkahelyemen nem mondtam fel, csak fizetés nélküli szabadságon vagyok. Gyakran hazajárunk, így a rokonokkal, ismerősökkel is tartjuk a kapcsolatot, majdnem olyan sűrűn, mint amikor otthon éltünk.

2019. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!