Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Magyarországon minden...

Ha Magyarországon minden azaki minimum 1 millió de inkabb 2 millio nettot keres, akkor hogyhogy nem kezdtek meg idejonni a nemet, francia, svajci stb szakmunkasok?

Figyelt kérdés
Miert erik be nevetseges 2000-2500 euroval, mikor itt tobb mint a duplat keresnek.
2019. máj. 10. 08:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
38%

19: Viszonyítás kérdése, hogy jó-e. Nyilván egy borsodi faluban, ahol 3-4 millióért kapsz egy házat, ott persze, hogy jó.

De Bp-en, ahol egy panel is 25-30 milliónál kezdődik és úgy összességében maga a megélhetés is sokkal drágább, ott szerintem ez vastagon átlagos fizetés.

Pesten egy normálisabb középkategóriás étterembe, ha elmész a barátnőddel/barátoddal, az nem jön ki 10e alatt. Ha ezt csak hetente egyszer megcsinálod, máris elment a fizetésed 10%-a a hónapban.

2019. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Egyrészt túl vagyok már a barátnős korszakon, házastársam és gyerekeink vannak. Másrészt nemhogy hetente, de még évente se nagyon megyünk étterembe. :)


De oké, 400 az egy sz.r fizu. Igaz, hogy még a budapesti átlag is kevesebb ennél, a median pedig még kevesebb de akkor elfogadom, hogy ez még mindig kevés, pedig most váltottam, és reméltem ez már elég lesz.


Az ingatlan árak egyébként nem érintenek, van hol laknunk. Némi hitel ugyan van rajta, de nem vészes (akár ki is tudnánk fizetni ha például hirtelen iszonyúan felmenne a kamat).

2019. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!