Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5 idegen nyelvet beszélek,2...

5 idegen nyelvet beszélek,2 felsőfokú, egy középfokú nyelvvizsgám már van, mégsem tudom, merre tovább profitálisan! Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Szervusztok,


elsőéves egyetemista vagyok nyelvszakon, de az utóbbi időben kemény kétségek közé kerültem, merre tovább majd az egyetemet után.


Felsőfokú angol és francia, valamint középfokú orosz nyelvvizsgám van, emellett pedig spanyolt is tanulok az egyetemen, a gimnáziumban pedig olaszt tanultam- ezeket is jól beszélem, de időm még nem jutott ezekből nyelvvizsgát tenni, főleg,hogy már jön is a vizsgaidőszak.


Nagyon szeretek nyelvekkel, politikával, társadalomtudományokkal, történelemmel, közélettel foglalkozni, viszont ha a gazdasághoz nem is, matematikához különösebb érzékem sosem volt, ezért hozzátok fordulnék, tudnátok nekem tanácsot adni, hogy ti a helyemben melyik irányba lépnétek, mifelé orientálódnátok?


Nem az az elsődleges számomra, hogy mennyire jövedelmezik kiemelkedően az, amit javasoltok, de persze ez sem elhanyagolható szempont. Érdekelne egyetem után a nyelvekkel kapcsolatban álló vállalkozás alapítása is, ráadásul a jövőm nem Magyarországon képzelem el.


Az alapszakot mindenképp itthon fejezem be, de a mesterszakot külföldön szeretném végezni, ha tudtok valami érdekes tippet, mit lenne érdemes, hasznos tanulni a fenti területekkel kapcsolatban, szívesen meghallgatom!


Minden választ hálásan köszönök!


Szép estét mindenkinek!



2019. máj. 13. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sereg, titkosszolgálatok, külügy.
2019. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ssc
2019. máj. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a pályaválasztási tanácsadót vagy mi a neve. Pályaorientáció? Vagy az egyetemen kell, hogy legyen ilyen, ha nagyobb nevű egyetemre jársz.
2019. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Turizmus.
2019. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Emberkereskedelem
2019. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

itt mindig lesz lehetőség felkerülni egy listára, kérdés, hogy felvétel is lesz-e (vagy EU egyáltalán):


[link]

2019. máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezzel a nyelvtudás-garmadával az Európai Parlamentet megcélozni nem butaság, akár már egy Erasmus keretén belül Belgiumba elmenni, esetleg később gyakornokoskodni. Ha tetszik a tolmács-lét, kinn sokat lehet keresni.


Addig érdemes lehet magántanítani, vagy "feketén" vagy KATÁSként számlára, azzal is szerezhetsz tapasztalatot és egy kis pénzmagot is.

2019. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dr garami válasza:
Gratulálok! Egyébként mint "szak fordító" igen csak komoly kereslet van Sőt lehet otthon is dolgozni a világ bármelyik nagy cégének.A barátom fia,például egy Japán óriás cégnek dolgozik.Nem kis pénzért,és két havonta küldik neki a repülőjegyet,nem turista osztályra.Ha meg valamilyen nyelvet "műszaki fordítói "szinten.Az fölér egy lottó ötössel.
2019. nov. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!