Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Balatonon, nyári konyhai...

Balatonon, nyári konyhai kisegítő munkára mekkora bérigényt mondhatok? ( Külföldi tapasztalatom már van )

Figyelt kérdés

Üdv! Úgydöntöttem hogy idén nem megyek vissza Ausztriába, hanem megpróbálom a Balatont. Kint 3 évet voltam, sima egyszerű konyhai kisegítőként ( ebbe kb 30% mosogatás tartozott bele ). Jelenleg több étteremmel beszéltem és bérigényt kérnek tőlem illetve bemutatkozást. Nem vagyok tisztában hogy most itthon mennyit lehetne kérni ezért? Kint megkerestem az 1500€-t, nyilván nem lehet ehez viszonyitani, de nem is akarok minimálért dolgozni. Valaki tudna nekem infót adni hogy mekkora összeget dobhatnék be? Tudom függ a hely nagyságától is, magától a helyszíntől is.

Köszönöm!



2019. máj. 14. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Bármilyen összeget "mondhatsz".


Az "összegmondás"-nak nincs felső határa.


Legfeljebb nem találkozik az elképzelésed a munkaadó elképzelésével.


Mondok neked egy példát. Valamikor régesrég voltam egy "állásinterjún". Amolyan, közös program volt, ültünk körben, s volt valaki, aki mindenkitől kért egy pár mondatos bemutatkozást, s kíváncsi volt arra is, hogy ki mennyi pénzért szeretne (ott) dolgozni.


A sok hülye egymással versenyzett, s egyre mentek lefelé, már a minimálbér alá licitálgattak, amikor rájuk került a sor :D :D :D


Én a vége felé voltam, s egymilliót mondtam. "Per hó." Akkoriban a minimálbér éves összege sem volt ennyi, én meg havonta akartam egymilliót.


Megfagyott a levegő. Nem értették. Én meg azt nem érettem, mit nem értenek :D :D :D


Minimálbér alá értékelték magukat!


Én meg a minimálbér sok-sokszorosára magamat.


Nem tudom, velük mi lett.


Én egy éven belül elértem a havi egymilliót. Nem ott, hanem egy komoly cég hátterével.


Jópár év eltelt azóta, én a minimálbér sok-sokszorosát kapom azóta is minden hónapban, minimális munkát befektetve, hisz a pénzem legnagyobb része már rég passzív jövedelem. Az autóimat és az utazásaim egy részét már régesrégen a cég fizeti (nem környékbeli, hanem többnyire más földrészek; jutalomutak, USA, Ázsia, Afrika, Ausztrália).


Szóval, bármit mondasz, simán megvalósulhat.


Rajtad áll, mennyire értékeled magad!

2019. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerencsére ma már a vendéglátásban nincs ilyen és nem olyan rossz a helyzet hogy mlmbe kelljen beszállni komkentekre reagálva, millios "passzív" ide vagy oda ( ami nagyon nem passzív tevékenység ha még a havi millió mellett meg mindig toborozni kell 😊). De Pl. hajón ugyanezt elérheti pár hónap alatt is miközben utazgathat jobbra-balra a világban a cég költségén.


Attól is függ milyen egyéb tevékenységet végeztél a mosogatás mellet esetleg vittél-e konkrét pályát, ami releváns lehet itt is.Próbálj olyasmi helyen jelentkezni ami hasonló profilú mint a kinti, de a kinti 1500-at kisegítőként itthon nem fogod megkapni jó eséllyel , ha csak kisegítőnek jelentkezel.


Helyette szakmunkát is pályázhatsz, képesítés nélkül is és azt már kb ennyiért szezonban el lehet érni, ha van egy erős gyakorlati alapod hozzá.

2019. máj. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!