Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Balatonon, nyári konyhai kisegítő munkára mekkora bérigényt mondhatok? ( Külföldi tapasztalatom már van )

Üdv! Úgydöntöttem hogy idén nem megyek vissza Ausztriába, hanem megpróbálom a Balatont. Kint 3 évet voltam, sima egyszerű konyhai kisegítőként ( ebbe kb 30% mosogatás tartozott bele ). Jelenleg több étteremmel beszéltem és bérigényt kérnek tőlem illetve bemutatkozást. Nem vagyok tisztában hogy most itthon mennyit lehetne kérni ezért? Kint megkerestem az 1500€-t, nyilván nem lehet ehez viszonyitani, de nem is akarok minimálért dolgozni. Valaki tudna nekem infót adni hogy mekkora összeget dobhatnék be? Tudom függ a hely nagyságától is, magától a helyszíntől is.

Köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: Balaton, munka, bér, fizetés, órabér, konyha, nyár, szezon

máj. 14. 20:57  Privát üzenet  

A válaszok

Bármilyen összeget "mondhatsz".

Az "összegmondás"-nak nincs felső határa.

Legfeljebb nem találkozik az elképzelésed a munkaadó elképzelésével.

Mondok neked egy példát. Valamikor régesrég voltam egy "állásinterjún". Amolyan, közös program volt, ültünk körben, s volt valaki, aki mindenkitől kért egy pár mondatos bemutatkozást, s kíváncsi volt arra is, hogy ki mennyi pénzért szeretne (ott) dolgozni.

A sok hülye egymással versenyzett, s egyre mentek lefelé, már a minimálbér alá licitálgattak, amikor rájuk került a sor :D :D :D

Én a vége felé voltam, s egymilliót mondtam. "Per hó." Akkoriban a minimálbér éves összege sem volt ennyi, én meg havonta akartam egymilliót.

Megfagyott a levegő. Nem értették. Én meg azt nem érettem, mit nem értenek :D :D :D

Minimálbér alá értékelték magukat!

Én meg a minimálbér sok-sokszorosára magamat.

Nem tudom, velük mi lett.

Én egy éven belül elértem a havi egymilliót. Nem ott, hanem egy komoly cég hátterével.

Jópár év eltelt azóta, én a minimálbér sok-sokszorosát kapom azóta is minden hónapban, minimális munkát befektetve, hisz a pénzem legnagyobb része már rég passzív jövedelem. Az autóimat és az utazásaim egy részét már régesrégen a cég fizeti (nem környékbeli, hanem többnyire más földrészek; jutalomutak, USA, Ázsia, Afrika, Ausztrália).

Szóval, bármit mondasz, simán megvalósulhat.

Rajtad áll, mennyire értékeled magad!

A válaszíró 38%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont máj. 14. 22:47 Privát üzenet
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Szerencsére ma már a vendéglátásban nincs ilyen és nem olyan rossz a helyzet hogy mlmbe kelljen beszállni komkentekre reagálva, millios "passzív" ide vagy oda ( ami nagyon nem passzív tevékenység ha még a havi millió mellett meg mindig toborozni kell 😊). De Pl. hajón ugyanezt elérheti pár hónap alatt is miközben utazgathat jobbra-balra a világban a cég költségén.

Attól is függ milyen egyéb tevékenységet végeztél a mosogatás mellet esetleg vittél-e konkrét pályát, ami releváns lehet itt is.Próbálj olyasmi helyen jelentkezni ami hasonló profilú mint a kinti, de a kinti 1500-at kisegítőként itthon nem fogod megkapni jó eséllyel , ha csak kisegítőnek jelentkezel.

Helyette szakmunkát is pályázhatsz, képesítés nélkül is és azt már kb ennyiért szezonban el lehet érni, ha van egy erős gyakorlati alapod hozzá.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont máj. 15. 05:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyit keres egy konyhai kisegítő?
Mit csinál egy konyhai kisegítő?
Mikor érdemesebb mesterszakra menni? Nem lesz hátrány a jövőben, hogy még nincs szakmai tapasztalatom?
Konyhai kisegítőként mennyi most idehaza a reális nettó bér (csak hétköznap 8 órás beosztással)?
Ha egy adott állásnál nincsen meg az elegendő munka tapasztalatom amit kérnek ne is jelentkezzek? Tehát: 1-3 évet kérnek és nekem meg kb.6 hónapom is alig jön ki
Hova menjek dolgozni ha eladó szakmám van, érettségim, nincs tapasztalatom és 20 éves lány vagyok?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!