Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek a fodraszok?

Mennyit keresnek a fodraszok?

Figyelt kérdés
2019. máj. 17. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Alkalmazottként vagy vállalkozóként?

Szerintem az alkalmazott kap óránként 1000-1500 ft között, a borravaló meg változó, de havi 300 tuti megvan nekik tisztán.

A vállalkozó meg ki tudja...

2019. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, én meg lennék lepődve, ha a 300 megvan nekik.

Bár itt a városban van fodrász suli, így évente 30-at képeznek belőle. Nálunk a faluban van 16 db fodrász. Egyéni vállalkozóként gyakorlatilag nem élnek meg belőle. A sok járulékot ki kell fizetni, rezsiköltséget, anyagot mire megveszi, legtöbbször 0-ás vagy veszteséges.

Több ismerősöm van, aki csak azért csinálja, hogy ne unatkozzon, de apuka tartja el. Akihez én járok, ő meg azt csinálja, hogy elment nappal irodába dolgozni, és este csinálja a fodrászkodást, persze feketén. Azt mondta, hogy nappal eleve nem jöttek a vendégek, mert mindenki este ér rá, és amúgy is nagyon nagy a konkurencia. De sok olyan is van, aki rendes munkaidőben szeretne dolgozni, mert vannak kicsi gyerekei, de én pl. soha nem vennék ki szabit azért, hogy de. 10-kor el tudjak menni fodrászhoz. Persze tudom, van aki több műszakban dolgozik, és ráér délelőtt, de azért ez a ritkább. Szóval ha nem akarsz este 8-ig, 10-ig dolgozni, szerintem felejtős.

2019. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vendégkört kell kialakítani akkor vállalkozóként jól lehet keresni.
2019. máj. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!