Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakinek 36 éves korában...

Ha valakinek 36 éves korában nincs se saját ingatlana se tőkéje, hogy vásároljon akár csak egy kocsit is, az gyakorlatilag leírhatja magát, hisz csak hónapról hónapra él és az élete így semmit sem ér?

Figyelt kérdés
2019. máj. 18. 20:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem semmit, csak ennyire vagy alkalmas.

36 évesen már megmutattad a tudásod csúcsát. Ez a fejlődés lesz jellemző rád


Nem tudom hogy mi a szakmad de sima segédmunkásként Budapesten havi 300at viszed haza és neked szakmad van, ha havi 300bol 100at felreteszel 6 évre több mint 6 milliod van ami még most arameeles után is Vál vagy Bicsken házat lehet venni. Ja fel kell ujitani. Naes?


De 200bol még lehet élni és ha havi 100at félre teszel ez kijön


Tudod a baj az, hogy nem vagy képes tervezni hosszútávra , célirányosan megoldani a problémákat

2019. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%
na mi az a szakmád? mennyit adnak neked?
2019. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#11

6 millió azért még kevés, egy kis lakáshoz is kell már vagy 20-25 millió, budapesten meg jóval több. És 5 év múlva ez mégtöbb lesz, hacsak nem viszi le egy válság az árakat. Ha havi 4-500 ezret félre tud tenni, akkor talán valóban összejön 5 év múlva ez az összeg.

Vagy esetleg vesz hitelre, még az egy lehetőség. :)

2019. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, ez a a verzió pár hónapja nálam céges szinten merült fel, megnéztem több házat igen, van.

XI kerületben melózunk meg XII a gazdag környéken, ide kocsival Bicske etc vonzáskörzetéből percek alatt fel lehet jönni olcsón..

Így volt egy ilyen tervem, ezzel is megőrizni a szakembereket úgy hogy előre megveszem nekik a házat és részletekben úgymond munkában fizetik.

Pár próba volt autóval, ha valaki akart autót megkaphatta kamatmentesen, sajnos rosszul jött ki, mert a visszafizetést fizetés csökkentésnek élték meg így tulajdonképpen lehetetlen vállalkozás olyanon segíteni aki KÉPTELEN önállóan összeszedni magát.


Ezért is írtam, 36 éves korára látszik hogy ki mire képes, csoda nem lesz, ha addig nem tett félre semmit, nem csinált magának tervet amit részben már véghezvitt nem is fog.


A kérdező kérdése hogy semmit se ér e az eélet nem tudom, gazdasági szempontból tuti hogy nulla, ellenben lehet jó ember segíthet az állatokon a virágokon vagy mittudomén :)

2019. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

43 éves vagyok, külföldön élek, sokat keresek, sokan állnak sorba a munkáért, amit végzek, mégsincs saját ingatlanom, nincs tőkém, hogy akár hitelt kapjak ingatlanra, az autóm 11 éves és nem tudom lecserélni (mondjuk egyelőre nem is akarnám), sok az adósságom és hónapról hónapra élek.

de azért azt nem mondanám, hogy az életem semmit nem ér, amíg kihúzom így, addig elvagyok, valamikor talán majd elkezdek félretenni

2019. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én leginkább azt látom, hogy van a lakosság kb. 10 %-a, akik olyan jól keresnek, hogy felépítik maguknak a lakást, kocsit. A többiek leginkább a kihalt rokonoktól örökölték meg, vagy a szülők megfelelő kezdőtőkével látták el őket. Magyarországon az átlagfizetés nettó 200.000 Ft, ami tényleg el is fogy hónap végére. Nem benned van a hiba, hogy nem lett lakásod. Viszont én nem maradnék itt ebben az országban a helyedben.

Nekem már vannak gyerekeim, így már nem olyan könnyű, de ha egyedülálló lennék, tuti dobbantanék innen.

2019. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
135 ezer Ft-ot keresek. Informatikával foglalkozom közszférában mert itt nincs más informatikai cég. Mellette beteg vagyok, a gyógyszerekre cca 20 ezer Ft megy el egy hónapban, plusz az ehhez szükséges étrend tartása. (Cukorbetegség és asztma) Emellett 35 Km-re járok be nap mint nap, ennek havi költsége 22 ezer Ft busszal. A többit gyakorlatilag feléli a fűtés költség a vízdíj és egy nagyon kevés villanyszámla. Takarékoskodok amit csak tudok, de van, hogy ez megy tönkre az megy tönkre. Mindent megjavítok magam, mindent megoldok amit csak lehet, de az alapanyagot akkor is meg kell vennem. A napi 8 órás munkához 1 órát utazok odafelé 1 órát visszafelé. Tehát 10 óra csak munkával kapcsolatosan van lefedve. Semmilyen szenvedélyem nincs, se cigi, se pia, semmi luxus nincs az életemben. Amit pár tízezret félreteszek amikor tudok, az mind azért van mert bekövetkezik mindig valami sorscsapás, ami pénzkiadással jár, olyankor amit félretettem szépen elmegy. pl. kilyukad a kazán, leszakad a kapu, betörik az ablak a jégtől, beázik a tető mert elreped a pala, stb. Tehát még ebből a kevésből is próbálok úgy élni ahogy csak bírok. Mégis azt érzem, hogy nem tudok sehová sem menni, hiszen egyben én tartom egyben a családot is, ha nem lennék a közelben akkor mardoshatna a lelkiismeret mindenszentekkor, hogy miért mentem el hagytam sorsukra az itthoniakat. Azt hiszem, ha az ember beleszületik egy élethelyzetbe amit egy egész maga mögötti generáció hagyott rá örökül, akkor azon nagyon nehezen tud abból a pozícióból változtatni.
2019. máj. 21. 19:07
 18/18 anonim ***** válasza:

Érthető...


Viszont váltanod kell, ha vinni akarod valamire anyagilag.

Amit keresel, az nevetséges, főleg informatikusként.


Messzebbről is lehet támogatni az otthoniakat, és nem kell feltétlenül külföldre mennie mindenkinek.


Viszont a lelkiismeretedből nem fogsz tudni kenyeret venni a boltban. Mindenkinek fel kell ismernie a családból, hogy kiutat kell keresned a vegetálásból, és ha ezért messzebb kell menned, akkor menjél.

2019. máj. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!