Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetésből tud megélni...

Mekkora fizetésből tud megélni 2 ember?

Figyelt kérdés

Párommal lakásra gyűjtünk, így felmerült bennünk, hogy az én fizetésemet automatikusan eltesszük és csak az övéből élünk meg. Érdekelne, hogy köztetek van-e olyan pár avagy család ahol két fő él egy fizetésből és ha igen akkor mekkora fizetéssel kivitelezhető ez?

Esetleg ha odaírnátok hogy fizettek-e albérletet avagy átlagosnak vagy alulinak/felülinek érzitek-e az életviteleteket.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 20. 18:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Kevés az infó!


- Van most fizetnivaló hitel?

- Számla mennyi?

- Kocsitok van?

- Állatok?

- Bármi extra kiadás?


Alap esetben, hitel nélkül, saját lakásban, alap szinten, havi 250 elég.


De mindjárt jönnek az "2,5 millió alatt, hárman már éheznénk!" válaszok.

2019. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Egyszer már leírtam, akkor lehurrogtak hogy lehetetlen. Igaz idősebbek vagyunk, ruhára szórakozásra nem költünk, van egy gyerek aki a saját költségeit fizeti, így 120-130 ezerből elvagyunk. Van autó, párom cigizik, én napi1 sört legurítok. Ki családi ház, nagyon alacsony rezivel. Jöhet megint a lepontozás, már alig várom.
2019. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Vegyünk egy 2 fős átlagos fiatal párt, káros szenvedély nélkül, saját másfél szobás panel ingatlannal, 1 kisebb összegű hobbival. (Meccsrejárás)


Havi 25-40 ezer a rezsiszámla, télen drágább, nyáron olcsóbb.

Napi 2 ezer FT 2 főre az étkezés, ivás így legyen havi 60 ezer a 2 főre.

Legyen havonta egy tízezres befektetés ruházkodásra, ez bőven magyar átlag alatti.

Nekem a hobbim (szenvedélyem) a meccsrejárás ez idegenbeli túrákkal szezonban havi 10-15 ezer párommal, jeggyel, itallal, utazással együtt.

Buszbérlet 15 ezer 2 főre.

Egyéb kiadások 20 ezer körül saccperkábé.


Ez legnagyobb költséggel 160 ezer havonta, egy főre pedig 80 ezer. A slusszpoén az hogy a magam példáját írtam, ennek a 160 ezernek a dupláját bőven megkeressük, de persze a spórolás megy autóra, felújításra, utazásra. Meglehetősen átlagos az életünk, nincs nagylábon élés, de megszorítás se. Persze annak akinek nincs saját ingatlana, és/vagy gyereke van ennél többet kell költsön egy hónapban.

2019. máj. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
90%

Szerintem ezt nektek kéne végigszámolnotok, hiszen ti tudjátok mik az igényeitek, kiadásaitok.


Láttam feljebb volt aki 250 000 et írt, van aki 160 at. És ez természetes hiszen életszínvonaltól függ. Ha nagyon meghúzzátok magatokat, akkor 160 alatt is kijöhettek.



Nem írtál kort, de feltételezem fiatalok vagytok. Amíg az egészségetek engedi és nincs gyerek, érdemes lehet teljes munka idő mellé egy részmunkaidős állást is vállalni, ezzel növelve a bevételt. (Ennek vannak előnyei-hátrányai, de elgondolkodni rajta nem árt)

2019. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Próbáljátok meg és kiderül!

Nekünk 250-300 azért el szokott fogyni két gyerek mellett. Többit félrerakjuk. Amíg csak ketten voltunk kevesebb is elég volt.

2019. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
33Oe forintból ketten bnőmmel, 150e a plafon az albérletre. Lakástakarékba megy pénz. Kényelmesen elvagyunk, tudunk szórakozni, megvan mindenünk, vállalkozást építünk.
2019. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nmi sajat lakással, egy babaval autoval kb 200at költünk mindenre egy hónapban es nem erzem hogy annyira sporolosak lennenk
2019. máj. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
200-bol még autót is? Azt hogy? Vagy az autó ára és a nagyobb szerviz díjakat nem ide számolod? Úgy érthető.
2019. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
Hitelek (ideértve a lakáshitelt is), autó nélkül havi fejenként 150 kb. De az is számít, hogy Pest vagy vidék, meg hogy mik az igények és miben szocializálódott az ember. Mi nem tudunk spórolni, ez van.
2019. máj. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
30 ezer a szamlakra kb 90ackaja 30 egyeb acmaradekbol egy 200ezres swift fenntartsa nagyon siman kijon
2019. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!