Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "150ezres fizetésből az ember...

"150ezres fizetésből az ember vidáman megél főleg, ha a feleség is keres ennyit" Ez igaz?

Figyelt kérdés

Ma hallottam a metrón egy idős bácsitól.

Erre mondta a néni mellette: h az kevés, mert abból nem tudnak házat venni meg felrerakni.

Bacsi: azt orokolni szoktak nem megvenni. Azért nem elég nekik ennyi pénz, mert többet akarnak költeni.


:D Na most sztem ez vicces, mert persze, h többet akar költeni az ember főleg itt Bp-n.


2019. márc. 7. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Én még a hétszereséből is szerényen élek, mondjuk nincs feleségem.
2019. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az igényeidtől és az életkörülményeidtől függ. Van olyan ismerősöm, ahol ketten együtt alig keresnek többet 150-nél (egyikük részmunkaidős), és mégsem szenvednek sosem hiányt semmiben, mert szimplán nincsenek nagy igényeik. Meg az ellenkezőjét is, amikor a közel 7 számjegyű fizetés sem elég soha semmire.

Az "örökölni szokás, nem megvenni" duma pedig jó, csak nem mindig működik. Egyrészt mi a túrót kezdjen valaki egy mucsaröcsögei házzal, ha az egész életét nagyobb városban élte le, oda köti a munkája, mindene, másrészt mi van, ha nem tudunk örökölni?

2019. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
mi a feleségemmel ennél kevesebbet költünk egy hónapban, megélni meg lehet, de félreralnoi nem sokat
2019. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Faterom nettó 460e-es fizetés, de alkoholra/drogokra/prostikra veri el VS. édesanyám minimálbéres és ő fizet minden számlát+felnevel minket+gondozza fater családját is
2019. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Igény függő én havi 100 000 ből is meg tudok élni. De a mai emberek nem tudnak spórolni és nagyon nagyon az elvárások.
2019. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4es!

Édesanyad hogy tud ennyi mindent fizetni a minimálbérbol? :O :O :O

2019. márc. 7. 20:52
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Sehogy, csak megy a kamuzás.


100.000-ből csak nyomorogni tudsz, élni nem.

2019. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

"Sehogy, csak megy a kamuzás."---Kapásból itt ez a nagyképű válaszadó, akin látszik egy fűszálat nem tett keresztbe életében, de legalább a szülei eltartják!


Nyilván a hozzá hasonló elkényeztetett nagyképű ember nem fogja fel, hogy hiába van jó fizetési "átlag" hazánkra nem a dőzsölés jellemző, mert nem lát túl a saját kerítésén a szűklátókörűségének és tapasztalatlanságának köszönhetően!


"100.000-ből csak nyomorogni tudsz, élni nem."---Sokak számára az élet=nyomorgással, de elkényeztetett ficsúrként ezt te nem értheted!

Számlák 17eFt, élelmiszer bevásárlás 45-50eFt, gyógyszerek 11eFt, sajnos nem sok marad.


Te is olyan lehetsz, mint faterom a világ összes pénzét képes lenne felelőtlenül napok alatt elpartizni!

2019. márc. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
Amikor kerestünk párommal havi 800.000-1,2 millió között, volt hogy "azt játszottam", hogy hagytam 100.000 ft-ot a számlán ( annyi volt itthon a minimálbér akkor, munkanélküliként meg kaptam 80.000-et ) és azt osztogattam be egy hónapra, hogy hogy lehetne megélni ennyiből. Sikerült.
2019. márc. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
#8 tökéletes hozzászólás. Megy a felpontozás!
2019. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!