Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csináld amit szeretsz, vagy...

Csináld amit szeretsz, vagy ami jól fizet?

Figyelt kérdés

Melyiket javasolnátok egy pályakezdés előtt álló fiatalnak?


Egyetemből nem sok van hátra, nem nagyon szeretem, kicsit bukdácsoltam is, de amit végzek az elvileg jó szakma.


Vannak akik szerint hosszútávon jobb ha azt csinálja az ember amit szeret, mert abban jobban tudd fejlődni, nagyobbat tud alkotni, és lehet hogy ha először nem is valami kifizetődő, idővel megtérül.


Más szerint pedig azt kell csinálni amivel jól lehet keresni, és könnyű elhelyezkedni, gépészmérnök, programozó, stb.


Mit lehet tenni ha valaki olyan dolgot szeret, ami a "rosszul fizet", "nem lehet vele elhelyezkedni" kategóriába tartozik? Esetleg jól fizető szakmát kitanulni/abban dolgozni, érzelmek nélkül hozzáállni, és másodállásban csinálni azt amit szeret az ember? Hogy lehet ezt bírni? Nem megy az egyik dolog a másik rovására, nem esek két szék közé a végén? Tapasztalatok?



2019. máj. 23. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan dolgot szeretsz, ami nem fizet sokat, próbáld átformálni, vagy ötvözni olyan dologgal, amivel viszont sokat kereshetsz. Nem írtad a szakmád, így nem tudok több tanácsot adni.
2019. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ attól is, hogy mennyi segítséget kapsz az életben. Ha a szüleid tudnak tolni egy darabig, akkor ki tudod próbálni azt is, amit szeretsz. Ha nem, akkor a pénz a lényeg. Mivel engem anyagiakkal nem tudtak segíteni, így oda mentem, ahol a legtöbbet kaphatom. Magamhoz mérten, mert én kerültem a sulit....
2019. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vevetn válasza:
100%
Jobb ha előbb azt csinálod amivel jól keresel, mert ebből csinálhatsz /hozhatsz létre később olyat amit szeretsz csinálni
2019. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyetem után három évig azt csináltam, amit szerettem, amiről gyerekkorom óta álmodtam. Csodával határos, hogy nem haltam éhen. Aztán volt egy pont, amikor már annyira bizonytalanná vált, hogy úgy döntöttem, kell találni valamit, ami fizet. (Nem feltétlenül az volt a szempont, hogy többet, hanem hogy kiszámíthatóan legalább.) És sikerült is ezen az új területen karriert építeni, meg is szerettem. Azt az iparágat meg, amiben előtte dolgoztam, azóta felszámolta a pártunk és kormányunk, szóval kifejezetten jó döntés volt még időben kiugrani.


Szerintem mérlegelni kell: ha éheznél a szeretett melóval, akkor inkább ne csináld.

2019. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a kettő között érdemes választani.

Ha már lassan lediplomázol, akkor okoskodj kicsit. Keress olyan munkakört ami normálisan fizet, és nem utálod. Ha már csak semleges vagy azzal a munkával kapcsolatban az már bőven jó. A végén még meg is szeretheted ha dolgozol benne egy darabig.

De olyat semmiképp ne válassz ami jól fizet, de cserébe utálod. Annak tényleg nincs értelme. A munkáltatód is látni fogja hogy ez nem neked való, és te se fogsz mindent beleadni.

2019. máj. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első munkahelyem egy olyan üzlet volt ami amúgy a hobbim is. Imádtam mindnen percét - de nem kerestem jól vele. Nem mondom, hogy éhezés kategória lett volna de pl. karrierút nem volt benne, életem végéig csinálhattam volna kb. ugyan azt egy minimálbér x2 bérért.


Később váltottam, az elmúlt 7 évben multiknál dolgozom, szépen lépkedek felfele a pozíciókban, ezzel együtt nő a fizetés is. Viszont ennek hozománya, hogy most már bőven van pénzem arra, hogy az említett hobbit csináljam ott, úgy, ahogy én akarom, nem pedig munkahely.

2019. máj. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod.
2019. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!