Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató ma utalta az...

Ha a munkáltató ma utalta az áprilisi munkabért amit max május 10-ig kellett volna, akkor nem illenék valami kárpótlást kompenzációt adnia a hatalmas késésért?

Figyelt kérdés

Mert ha én is így járnék dolgozni ahogy ő adja a fizetést az érdekes lenne.

Bemennék délre reggel 7 helyett és közölném amit ő is szokott hogy jaaaaaa kicsit késtünk és?????? Örülj hogy van állásod.....


Mert itt ez a duma megy hónapról hónapra.


2019. máj. 27. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha ők így állnak hozzá akkor hagyd ott őket és keress másik állást. Mai világban sokkal könnyebben talál az ember másik munkát mivel nincs munkaerő szinte sehol. Lehet ha olyan környéken élsz ahol nem olyan könnyű továbblépni, de ezt akkor sem szabad ennyiben hagyni. Oda kell menni ahol van munka ennyi.

Másik meg az hogy ennyi késésért a cégnek kötelessége késedelmi kamatot fizetnie, plusz alaposan megindokolnia azt hogy miért késett ennyit a kifizetés. Elmondom neked hogy minden hónap 10. napján 23:59 percig legkésőbb meg kell kapjad a fizetésedet vagy ha a 10. hétvégére esik akkor az előtte lévő munkanapon kell megadnia a fizetésedet. Ha ezt nem tartja be és akár 1 perccel is csúszik már köteles késedelmi kamatot fizetnie ahány napot késik a fizetésed annyi napot kell beleszámolnia.

2019. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"és akár 1 perccel is csúszik már köteles késedelmi kamatot fizetnie ahány napot késik a fizetésed annyi napot kell beleszámolnia."


Ez így van!! És ismered a vonatkozó késedelmi kamat százalékos mértékét is? Én ismerem.


Vegyünk a könnyűség kedvéért egy 200.000 bruttós bért és a könnyű számolás miatt egy 30 napos csúszást.

Kiszámolom neked mennyi késedelmi kamatot kéne fizetnie. 210 ft-ot.

Jól olvasod, 30 nap csúszás után 200-as bérre vetítve 210 ft lenne a késedelmi kamat.


Na most ez a 210 ft aztán nem tartja vissza a céget a késéstől mert egyrészt úgyse fizeti ki másrészt ha ki is fizetné mire mennék vele.

2019. máj. 27. 13:59
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

És? Kit érdekel?

Ne itt menőz... a főnöködnél tedd. Kérd tőlük a kamatot azt kész.

2019. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, hogy hogy még mindig képes vagy ott dolgozni?!...
2019. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Semmit nem illene neki adni, megkaptad a, fizetest, mindrn a lehető legnagyobb rendben van a munkaltato 10000.%ig korrekt.
2019. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Örülj neki hogy ebben a gazdasafi helyzetben egyaltalan van munkad az emberek nagy resze orulni ha dolgozhatna, te dolgozhatsz es meg van kepet pattogni. Nem ertem miért lazadoznak az emberek egy ilyen jo munkahely miatt. Ha elmesz 10000lesz a helyedre.
2019. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Keress másik munkahelyet, ezek nem korrektek. Fene aki találgatja hogy mikor kap fizut vagy meddig nem. Én nem tudnék így dolgozni.
2019. máj. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
A késedelmes fizetés szerződésszegés, azonnali hatállyal mondhatsz fel.
2019. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Munkaügyis troll 28 ezredik ilyen kérdése.

MONDJ FEL!!!


De ne a munkahelyeden, hanem a Gyakorin :D

2019. máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jah, én is találkoztam már ezzel a kérdezővel igazából a munkahelyével van baja, de a válaszolókat osztja, ahelyett, hogy kezdene valamit magával.
2019. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!