Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnali felmondás lehetséges?

Azonnali felmondás lehetséges?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő:

Kaptam egy másik állásajánlatot, és azonnal szeretnék lelépni a jelenlegi cégemtől. Január 16.-a óta vagyok bejelentve, ergó onnantól él a munkaviszonyom, viszont szerződést azóta sem kaptam (se munkaköri leírás, semmi).

Utána olvastam, ilyenkor is él a 30 napos felmondási idő, viszont kapóra jött, hogy nem kaptam meg időben a fizetésem. 10. helyett 14.-én érkezett meg az utalás késő délután, azaz 4 napot késett a határidőhöz képest. Ezzel a munkáltató megszegte a nem létező szerződésemet, vagyis jelen esetben a munka törvénykönyv egyik pontját, miszerint a határidőig nem utalta el a fizetésemet... Elég ennyi egy azonnali hatályú felmondáshoz?


Kell ezt nekem bizonygatnom, igazolnom?


Nekem is vannak kötelezettségeim, albérletet kell fizetnem, számlákat stb... amivel én is "csúsztam" emiatt, persze van pénz a számlámon, de gondolom számlakivonattal nem kell igazolnom a késést, meg amúgy sincs köze hozzá senkinek.



2019. máj. 15. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy 4 nappal később kaptad meg a fizetést, nem ők az azonnali felmondásra.


Be vagy egyáltalán jelentve?

2019. máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Azonnali felmondásra ad okot a dolgozó bántalmazása és hónapok óta késő munkabére.


4 nap...

Ne röhögtess!

2019. máj. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Pont ugyanezt akarom kérdezni, mint 1-es: be vagy egyáltalán jelentve? Ha igen, akkor nem lehet, hogy csak egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmaznak, napi bejelentéssel? hány napot dolgozol 1 hónapban?


Ugyanis ha napi bvejelnetéssel vagy foglalkoztatva (alkalmi munka, egyszerűsített foglalkoztatás) akkor NINCS FELMONDÁSI IDŐ. Indokolni sem kell a távozásodat.

Ha határozatlan idejű a szerződésed, csak nem kaptad meg, akkor 30 nap a felmondási idő.


Ha pedig határozott idejű, akkor nem mondhatsz fel csak úgy és nem elég indok a 4 nap csúszás.


Igen, tudom, írtad, hogy nincs szerződésed, de az is elképzelhető, hogy a főnököd kitalálja: van, csak nem adta oda - ezért írtam le minden variációt.

2019. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"A munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással ugyanis csak akkor szüntetheti meg, ha a munkáltató a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."



Be vagyok jelentve 8 órában, csak minimálbérre.. Tipik.


Nos, szerintem a" lényeges kötelezettség"be az is beletartozik hogy nem kaptam meg a fizetésem, és pl emiatt kiraktak az albérletből. Ez nem elég súlyos indok? A szerződést/munka törvénykönyvét megszegte.

2019. máj. 15. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

"Nekem is vannak kötelezettségeim, albérletet kell fizetnem, számlákat stb... amivel én is "csúsztam" emiatt, persze van pénz a számlámon, de gondolom számlakivonattal nem kell igazolnom a késést, meg amúgy sincs köze hozzá senkinek."


Az előbb még csak csúsztál az albérlettel, szóval nem raktak ki.

És de, azonnali hatályú felmondás esetén tudnod kell bizonyítani a tényeket - 4 nap fizetés késés nem elegendő indok ehhez.

Sőt, még annak is utána nézhetnek, hogy tényleg kiraktak-e az albérletből.


A helyedben inkább odaállnék a munkáltató elé és kérném a munkaszerződésemet. Ha oda tudja adni, akkor legalább látnád, mi van benne (határozatlan vagy határozott idejű).

2019. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem irtam alá semmilyen munkaszerződést szóval az hogy ő milyen papirfecnit ad ide az hidegen hagy, nincs rajta az aláírásom.


Csak egy lehetséges indoknak irtam hogy kiraktak... Nemhiszem hogy be kellene számoljak neki a saját dolgaimról, azzal foglalkozzon hogy nem fizetett és megszegte a törvényt 😀 na mindegy, akkor maradok a sima felmondásnál és megpróbálom leboxolni vele a 30 napot

2019. máj. 15. 09:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Te még nem láttál munkaügyi pert életedben, egyébként 4 nap csúszás miatt eszed ágában sem állna azonnalival felmondani.


Másképp old meg ezt a dolgot, mert amit elterveztél, az igen csak megerőszakolása a jogszabályoknak még akkor is, ha a törvény szövege szerint jogos lenne.


Egy azonnali hatályú felmondásnak következményei vannak valamelyik félre nézve, éppen ezért ott nagyon toppon kell lenni mindenben, ha meg akarja úszni.


Nekem volt perem, 4 nap?!?!?... ugyan már! :)

2019. máj. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!