Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jún 10 pünkösd hétfő miatt a...

Jún 10 pünkösd hétfő miatt a fizetést legkésőbb 7-én pénteken oda kell adják?

Figyelt kérdés
Ugye a jogszabály és a szerződés szerint legkésőbb 10-ig meg kell kapni de az munkaszüneti nap előtte hétvége vagyis 7 pénteken számlán kell lenni a pénznek?
2019. máj. 27. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen így van, de normálisabb helyeken azért 2-3-4 körül már utalni szoktak. Van ahol ennél előbb is.
2019. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt mindig kihúzzák amíg lehet már minden készen áll lehetne utalni de nem utalnak csak 10-én (ha 10 hétköznap).


Bérszámos mondta ha rajta múlna már 2-án lehetne fizetés mert ő kész van de a főnök nem enged utalni.



De ez esetben a pünkösd miatt nem lesz más választása mint 7-én utalni? Mert ha akkor nem utal csak 11-én utalhat és az már jogsértés?

2019. máj. 27. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Balázs, még ott dolgozol? Örülj hogy fizetnek.
2019. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha akkor nem utal csak 11-én utalhat és az már jogsértés?"


És ha az? Mit csinálsz? Reklamálsz a kb 0.001 Ft-nyi tartozásért?

2019. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"És ha az? Mit csinálsz? Reklamálsz a kb 0.001 Ft-nyi tartozásért?“



Semmit, de most is állást keresek és ez segít miharamabb döntésre jutni hogy menjek-e vagy nem.

Valamint ha kér majd a főnök szívességet pl túlóra akkor hát sorry nem tudok maradni.


Amilyen az adjisten olyan ....

2019. máj. 27. 22:02
 6/8 anonim ***** válasza:
11 még nem pára, de elvileg pénteken utalnia kéne. Én 5én kapok fizut, viszont ha hétvégére esik sose kapom előbb. 1-2 nap belefér. Pl utalhat pénteken délután 5kor jelenleg az hétfőn lesz a számládon.
2019. máj. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azonnali utalás bevezetése után majd megkaphatod ünnepnap is :)
2019. máj. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kellcraernek odaadni ugyse csinaltok semmit
2019. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!