Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is észrevette, hogy már...

Más is észrevette, hogy már nem olyan versenyképes, ha valaki tud idegen nyelven és felsőfokú végzettsége van?

Figyelt kérdés

A családban, nagybátyámnak nincsen diplomája, csak egy középfokú végzettsége.

Viszont jól beszél angolul, illetve németül.Ez 20 éve olyan nagy dolognak számított,hogy vezetői pozícióba került vele.

Mindezt, diploma nélkül.Kapkodtak utána a cégek jobbnál, jobb pozíciót ajánlva.



Én is kommunikációs szinten írok, beszélek mindkét nyelven, illet van certifikációm is belőle,sőt van gazdasági diplomám is.

Nem azt mondom,hogy nem lehet jó pozíciókat megcsípni ezzel a tudással, diplomával.De sokkal nehezebb, mint az előző generációnak.


Nekem sincsen rossz pozícióm, beszerző vagyok, ahol kamatoztathatom a nyelvtudásomat.A fizetés átlagbér feletti, de kevésnek érzem.



Olyan, mintha az idegnyelvismeret és a diploma sokat veszített volna a versenyképességéből vagy, mintha Magyarországon túl kevés lehetőség lenne az ilyen kvalifikáltabb, tanultabb embereknek.


2019. máj. 28. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Amiből sok van, annak csökken az értéke. Ennyi a történet lényege.
2019. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Én eddig meg nem vettem észre
2019. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Túlképzés van, sokkal több a diplomás, mint 20-30 évvel ezelőtt.

És ahogyan fentebb is írták, amiből sok van, annak csökken az értéke, amiből kevés van, annak nő.

Ezért van az, hogy egy közgazdász 5 év munkatapasztalattal keres mondjuk jó esetben nettó 4-500e-t (lehet sokat is mondtam), egy jó szakmunkás (villanyszerelő, ács, burkolós, stb) meg keres nettó 1M körül (nyilván nem alkalmazottként, hanem maszekba).

2019. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

3: Ja, és hozzáteszem, nekem is van rokonom, aki nagyon komoly állami vállalatnál felsővezető, technikumi végzettséggel.

És nem politikai kinevezett, mert kb 25 éve ugyanabban a pozícióban van.

2019. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Észre van 1 db diploma és 2 db nyelvvizsga és lófütty a vadkapitalisták szemében. Meg másokéban is.
2019. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ez hülyeség. Nyilván nőtt a diplomások és az idegennyelveket beszélők száma az elmúlt évtizedekben, de még mindig nagyon alacsony ezek aránya a lakosságon belül.

Sőt! A kormány intézkedéseinek hála, egyre kixebb lesz ez az arány, mivel folyamatosan nehezednek a diplomához jutás feltételei.

A nyelvoktatás pedig még mindig a béka segge alatt van.

2019. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Nekem az acs ismeroseim mind havi 5 millat keresnek felesleges tanulni
2019. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
En attól tartok hogy a sved norveg dan német szakmások veszik majd el a munkat hiszen ott nevetseges 2500 eurokat adnak nalunk meg siman megkeresnek 4000-5000 eurót is
2019. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Huh 8as bazzeg te nagyon hülye vagy.



A kérdésre válaszolva: egyre kevesebb a nyelvet jól beszélő. A magyart is amúgy (certifikációid vannak...). Aki beszél angolul/németül az vagy egy SSCben ül egy zsák pénzért, vagy külföldön.


Ha a diplomád nem kapcsolódik a munkakörhöz, akkor meg olyan, mintha nem is lenne. A beszerzéshez pl nem kell gazdasági végzettség.

2019. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

5:

Azért, mert a tudást fizetik meg (mint ahogy mindig is tették) és nem a papírt.

Megszerezheted a random büfészakos diplomát, de egy db wc papír miatt még ne várj megbecsülést.


A nyelvvizsga dettó. Nem egy db papírtól fogsz jól beszélni, így irreleváns hány db-ot gyűjtöttél, kitörölheted vele a segged.

2019. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!