Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is észrevette, hogy már...

Más is észrevette, hogy már nem olyan versenyképes, ha valaki tud idegen nyelven és felsőfokú végzettsége van?

Figyelt kérdés

A családban, nagybátyámnak nincsen diplomája, csak egy középfokú végzettsége.

Viszont jól beszél angolul, illetve németül.Ez 20 éve olyan nagy dolognak számított,hogy vezetői pozícióba került vele.

Mindezt, diploma nélkül.Kapkodtak utána a cégek jobbnál, jobb pozíciót ajánlva.



Én is kommunikációs szinten írok, beszélek mindkét nyelven, illet van certifikációm is belőle,sőt van gazdasági diplomám is.

Nem azt mondom,hogy nem lehet jó pozíciókat megcsípni ezzel a tudással, diplomával.De sokkal nehezebb, mint az előző generációnak.


Nekem sincsen rossz pozícióm, beszerző vagyok, ahol kamatoztathatom a nyelvtudásomat.A fizetés átlagbér feletti, de kevésnek érzem.



Olyan, mintha az idegnyelvismeret és a diploma sokat veszített volna a versenyképességéből vagy, mintha Magyarországon túl kevés lehetőség lenne az ilyen kvalifikáltabb, tanultabb embereknek.


2019. máj. 28. 09:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a mai igényesebb fiataloknál 1 idegen nyelv az alap. Amúgy még mindig rossz a nyelvet beszélők aránya, de 20 éve még rosszabb volt. Szóval persze, hogy nem versenyképes, mivel a legtöbb szakon országos szinten túlképzés van.
2019. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

#10

Nem büfé szakos diploma, elismert ELTE TTK-s diploma és megérdemelten az enyém. Angolul és olaszul tökéletesen beszélek, ez sem a papírról szól. Köszi.

2019. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
9%
szal elismert büfészakos diplomád van, az ám kemény :)
2019. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
A 3-as hozzászólást lepontozó összes idióta bekaphatja, hamár érvelni nem tud.
2019. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell irigykedni mert más szellemi képességei jóval felül múlják a tiéd...csoda, hogy ilyen kevés neuronnal született ember egyáltalán képes kommunikálni a maga primitív módján. Jó szórakozást nem olvasok el választ :)
2019. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

15 "Jó szórakozást nem olvasok el választ :)"

Hát igen, a kemény óvodás szellemi színvonal :)))))

2019. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!