Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen típusú embernek való a...

Milyen típusú embernek való a szabadúszó, vállalkozói életforma? Kinek nem ajánlott?

Figyelt kérdés

2019. jún. 2. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem főleg azoknak ajánlott, akik saját maguk szeretnek dönteni, irányítani.

Általában a vállalkozók is mind alkalmazottként kezdik. Aztán ott szerintem elég hamar kijön a viselkedésükön. Mennyire tűrik meg a főnöküket; vagy inkább kritizálják a feletteseiket.

Vannak-e saját ötleteik, újító javaslataik, mennyire kreatívak, mennyire tudnak egyedül dolgozni, vállalják-e a felelősséget a saját tetteikért - ezek mind olyan jellemvonások, amik szükségesek a vállalkozói élethez.


Az is kitűnik hamar, ha valaki nem igazán lenne jó vállalkozó. Nem igazán kreatív, inkább csak csinálja, amire mások utasítják. Precíz és szorgalmas, bírja a fix munkaidőt. Nem tudná magának beosztani a munkaidejét. Nem szeret kockáztatni, inkább a biztonságot kedveli. Stb..

2019. jún. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Először is a vállalkozói lét egyik legnagyobb hátránya a kiszámíthatatlan, bizonytalan bevétel, a folyton változó szabályok, amik után kell menni és néha nem kevés pénzbe kerül a lekövetése.

Ha valaki bírja ezt és megfelelőképpen rugalmas, akkor hajrá.


Épp most beszéltem egy 15 éve vállalkozó ismerősömmel, aki azért lett alkalmazott, mert belefáradt a bizonytalanságba.

2019. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

A fentieken kívül az olyanoknak, akik hajlandóak folyamatosan tanulni, újítani és változni. Bele mernek vágni bizonytalanabb dolgok is, mert egyrészt tudják, hogy ez ezzel jár, másrészt bíznak a saját képességeikben, megérzéseikben.


Kudarckerülőknek nem ajánlott.

2019. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Csak az utóbbira tudok válaszolni. Anyósom évtizedekig volt alkalmazott, majd 50 felett vállalkozó lett. Van egy kis üzlete, de reklámra nem akar költeni, mert az sokba kerül. Így aztán csak a környékbeliek ismerik az üzletet, de olyan terméket gyárt/árul, amit az ember nem vesz minden nap újat, szóval hiába a törzsvásárlók, nincs igazán forgalom. A kezdéshez felvett egy rakás hitelt, amit 10+ év alatt sem fizetett még vissza, és bár van egy-egy jobb hónapja, jó, ha 100 ezer megmarad tisztán. Ennyiért alkalmazott is maradhatott volna, és akkor nem kellene 70 éves koráig hitelt fizetnie. Se a pénzhez nem ért, se nem talpraesett, neki az kell(ene), hogy megmondják, mit csináljon. Abszolút nem vállalkozónak való.
2019. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Magamból indulok ki. Olyannak aki nem szereti a monoton dolgokat, szereti a folyamatos változást, az új ingereket. Szereti az idejét maga beosztani.


Próbáltam az alkalmazotti munkát is, nem bírtam elviselni a főnökeim stílusát, a kettős mércét amit sűrűn alkalmaztak, és azt, hogy egyik másik mennyire nem látta át a munkafolyamatokat, illetve, hogy a saját felelősségüket is próbálták rám hárítani.

2019. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!