Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igazságos, hogy ugyannyit...

Igazságos, hogy ugyannyit keresek mint egy rakodómunkás?

Figyelt kérdés
Egy hónapja dolgozom egy vagóhídon egy 12tonnás teherautón sofőrként. 160ezer a nettóm, pont ugyannyi mint a kollégának, aki kevesebbet dolgozik nálam A kész terméket, szalámi, sonka, kolbász stb. hordom ki az üzletekbe kb 110kilóméteres körzetben. Ketten vagyunk az autón, én vezetek, és rakodom, és van még egy rakodó kolléga aki csak rakod. A fel-le pakolást közösen végezzük, viszont vezetni csak én vezetek. Ennek ellenére ugyannyit keresünk, pedig nekem több munkám, és felelősségem van. Sőt, én napi fél órával tovább is dolgozom, mert minden nap végén elviszem a kamiont kimosni.

2019. jún. 3. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Kevésnek hangzik, én se tartom igazságosnak, de az "igazság odaát van".

Keress másik sofőr melót ahol csak vezetni kell, tapasztalattal C kategóriával jó eséllyel indulsz más helyen, akár 2x ennyi pénzért.

2019. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
válts. igazságot ne keress mert a bér nem ezen múlik. sofőrként ennél többet kereshetsz, jobb körülményekkel.
2019. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyi van a szerzodesedben akkorcteljesen igazságos es minden a legnagyobb rendben van

.

2019. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem érdekel a nettó - a munkatársad kaphat úgyis ugyanannyi nettót, hogy kevesebb a bruttója, de például van két gyereke, akikre családi adókedvezmény jár.

Egyébként ez a fizu tényleg csak akkor versenyképes ma Magyarországon, ha részmunkaidős az állás.

2019. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha a gyk helyett a sofőrállások honlapot böngésznéd előbbre lennél.
2019. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalat szerzésnek jó ez, de ha komolyan gondolod a sofőr munkt akkor nézz szét hol mennyit fizetnek, hívj fel pár hirdetést.

Első körben nem kell felmondani, beszélj a főnökkel hátha meg lehet vele egyezni és ad több fizetést.

2019. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos Szabolcsban kevés a lehetőség. Mondtam a főnöknek, hogy akkor ugyannyi pénzért inkább csak rakodom, és keressen másik sofőrt. Erre azt válaszolta, hogy a kolléga azért kap ugyannyit mint én, már már három éve ott dolgozik, és idővel majd nekem is 170re emeli. Szerintem a 10ezres különbség is nevetséges, de egyelőre nincs miben válogatni.
2019. jún. 3. 21:51
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkir teljesen korrekt a főnök. Persze ha lenne annyi eszed hogy elkoltozol
2019. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerntem tejesen korrekt a főnököd. Tisztán érthetően elmondta, miért kapsz annyit, teljesen egyértelmű a dolog.

+ azt nem tudhatod, hogy milyen kedvezményekre jogosult a kollegád.

2019. jún. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy igazságos bér. Annyit kapsz amennyit érdemelsz.

Ha szerinted többet kéne, menj máshova.

2019. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!