Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli leszek diplomával?

Munkanélküli leszek diplomával?

Figyelt kérdés
Már a szakmai gyakorlatomat sem fogom tudni tejlesíteni, mert alig van gyakornoki álláslehetőség, ami van, oda meg nem vesznek fel. Már nagyon megbántam, hogy jogra jelentkeztem, csak sajnos nem leszek egyik napról a másikra reál beállítottságú, már egy rohadt excel függvény is kifog rajtam...
2019. jún. 3. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nézd, hogy hogy nem sikerül, hanem azt, hogy hogy sikerülhet. Addig kell menni folyamatosan interjúzni, ameddig fel nem vesznek valahova.
2019. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek adok igazat. Kudarc nélkül nincsen siker. Rengetegszer kerültem a padlóra, sokszor még belém is rúgtak, de mindig felálltam és mentem tovább. 30 felett rájöttem, hogy a kudarc a siker része. Most már elértem azt amit akartam, de nagyon sokszor voltam érte a padlón.
2019. jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Igen, inkabb segedmunkasnak kelllett volana menni vagy, hidegburkolonak
2019. jún. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyüszögött itt tavaly egy jogászlány, ne kezdjük újra...
2019. jún. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni kell mást nem fog tudni mondani senki. Ha tényleg akarod akkor addig próbáld, míg össze nem jön.
2019. jún. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Tudok javasolni olyan helyet, ahova jogász hallgatóként azonnal fel tudnak venni és leigazoltják a szakmai gyakorlatot.

Közigazgatás egyébként.

Írj, ha még akarod csinálni a gyakorlatot és nem csak siránkozni szeretnél.

2019. jún. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű mérnökként sem egyébként, de azért nem lehetetlen. Mindenhova pályakezdő (megalázó) bérért akarnak felvenni úgy, hogy mindent tudjál már lehetőleg. Én 8, azaz nyolc helyen voltam interjúzni pályakezdő mérnökként, mire mindketten azt tudtuk mondani egy munkáltatóval, hogy egymásra van szükségünk. Négy éve mindenhol 120-130 ezret ajánlottak BUDAPESTEN (70-80+rezsi volt akkor egy albi), cserébe pedig ha szükséges hétvégi és éjszakai munkavégzés is van, ahogy a projekt megkívánja. Projekt zárásnál talán csurran-cseppen még valami kis pénz, de hogy mikor és mennyi, az kiszámíthatatlan. Sokszor éreztették, hogy még én legyek hálás, ha felvesznek és éhbérért robotoltatnak. Az életkedvem is elment, de végül elfogadtam egy olyan állást nettó 150 ezerért, ami fix 8 órát ígért. Ma is itt dolgozom, már háromszoros fizetésért és imádom a munkámat. Szóval a sok kudarc és elkeseredett interjú után azt mondom végül megérte... Menni kell és nem szabad feladni.
2019. jún. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem vesznek fel gyakornoknak sem? Be sem hívnak interjúra vagy hol bukik el a dolog? Egyébként közig, bíróság, ügyészség bárkit fogad, egy jobb ügyvédi irodához fel kell tudni mutatni már valamit mert oda sokan be akarnak kerülni és ezért van követelmény bőven.

Egyébként a jövőre nézve mondom csak, hogy igen, sok jogász végez, a verseny eléggé nagy, igazán jónak kell lenni, hogy valaki tudjon jogászként érvényesülni, így erre készülj az egyetem után. Ma már nézik a legtöbb helyen: nyelvismeret (angol C1 szinte alap+ jogi szaknyelv, illetve egy 2.nyelv is kell általában, ami munkanyelv tehát min.középfok de inkább felette és szintén jogi szaknyelv), versenyeredmények az egyetemen (pl.OTDK), külföldi tanulmány (akár tanulmányút, szakmai gyakorlat), egyetem alatti munkatapasztalat, min. cum laude diploma stb.

2019. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Interjúkig jutok el általában, de van, hogy semmi válasz nem jön.
2019. jún. 4. 19:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Pályázni, pályázni, amíg valahova nem vesznek fel.

Vagy ismerőst keresni aki benyom valahova.

2019. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!