Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikus diplomával...

Informatikus diplomával rendelkezők! Van köztetek olyan, aki nem tudott elhelyezkedni a szakmában, hosszabb idő után se?

Figyelt kérdés
Én egy vidéki kis egyetemen végeztem gazdaságinformatikusként, de egyáltalán nem tudok vele elhelyezkedni, mert kevés a tudásom, ami a papír mögött van, hiába lettek jók a jegyeim a legtöbb tárgyból. Más is jár hasonló cipőben, mi ennek az oka?

2017. márc. 14. 16:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen terület érdekel? Budapesten próbálkozol? Pontosan hol keresel? Pontosan hol végeztél? Angollal hogy állsz? Gyakorlatod hol csináltad? Egyéb papír? (Én végzett gazdinfós vagyok, valszeg tudok neked segíteni , írhatsz privátban is ha gondolod )
2017. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

El kell kezdeni tanulni.


mostanában gyakran jelentkeznek a céghez 0-1 éves tapasztalattal emberek, akikről kiderül, hogy még a legjobb egyetemek papírjaival a zsebükben sem megy egy sima select *-nál bonyolultabb SQL, hogy képtelenek 2 szóban elmondani, hogy mit jelent a kliens szerver architektúra vagy az öröklődés, esetleg az életben nem láttak komolyabb eszközt, mint az UPC routere vagy egy Windows 10 (És mondom, többen nagyon komoly, neves helyről jönnek)


Ha ki akarsz tűnni közülük, akkor kezdj el otthon foglalkozni azzal a szakterülettel ami érdekel, programozz, tanulj, vagy szerezz egy öreg PC-t, dobj fel rá egy linuxot, bármi, csak csináld, mert nincs annál kínosabb, mint amikor a kezedben lévő papír az egyetlen dolog, amit egy állásinterjún fel tudsz mutatni.

2017. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Remélem nem vidéken próbálkozol, mert akkor soha nem lesz munkád. Pesten seperc alatt lehet juniorként is találni. (vagy talán még szeged, de azért ott is keresni kell kicsit)
2017. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Én is hasonló cipőben járok.

Voltam fent Bp-n, próbálkoztam is már nem egy helyen.

Pénzhiány miatt viszont az, hogy én Bp-n keresgéljek, kb. lehetetlenné vált.


Tudás nekem sincs annyira sok. Van egy preferált nyelvem, volt részem 1-2 másik nyelvben (nemcsak suli keretein belül), de talán ennyi.


Mi az oka annak, hogy nem találok állást?

- nem vagyok bp-i: így nem tudok Bp-n lenni a "végtelenségig", a szállást fizetnem kell.

- angol tudás hiánya: nemcsak írásban kell tudni, hanem beszédben is.

- tudás hiánya: vannak tesztek néha.Nem tudom minden kérdésre a választ. Emellett pl. nem tanultam xml-t

- "meg merem mutatni" projektek hiánya: szakdoga nem biztos, hogy elég

- vidéki egyetemen végeztem: nem az egyetemmel van a baj, hanem az elhelyezkedésével. Ha valamelyik bp-i egyetemre, fősulira jártam volna, akkor kolis lettem volna, így több időm, lehetőségem lett volna keresni

- nincs fél évnyi lehetőségem megtalálni azt a programozós állást, ahol felvesznek (egyik ismerősömnek, aki bp-i, kellett fél év, mire elhelyezkedett pályakezdőként)

2017. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

" angol tudás hiánya"

Hát ha nem állsz neki akkor nem is fogsz munkát találni. Egy olyan középszintet várnak el. Sőt sok helyen van tanár is munkában.


"Emellett pl. nem tanultam xml-t "


És mi tart vissza attól, hogy megtanuld? Nem egy rocket science. (és akkor egy json-t se árt)


[link]

Egyébként azért 1 órát szoktak egyetemen is rászánni. Legalábbis szegeden.


"Nem tudom minden kérdésre a választ."

Juniorként nem kell mindenre tudni. Ami egy kezdőnek kell: Mi az objektum, osztály, öröklődés, 2-3 ismert tervezési minta, adatbázisokról azért tudni, JDBC, SQL, stb..

HA nyelvi dolgot kérdeznek (most egy java példa): Milyen láthatóságok vannak (a 4 láthatóság), miért jó eaquels-el Stringet összehasonlítani. Mik a wrapper és a primitívek, stbstb...

2017. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
"Nem tanultam XML-t". Na pont emiatt a mondat miatt nincs állásod. Szerinted 3-5 év múlva hány egyetemen tanult technológia lesz még használatban ?... Le kéne ülni és utána nézni nem a kifogásokat gyártani. (És ez egyébként a munkahelyeden is így lesz)
2017. ápr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is gazdinfot végeztem vidéken (PTE) és 3 napot nem voltam munka nélkül. Pedig Pécsett maradtam. Elég jól is keresek és mindig fejlesztői pozícióban voltam (java). Kell képezned magad, mert az egyetem önmagában nem elég.
2017. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Most már így látom, én is egy év távlatából. Mondjuk nem tartom valószínűnek, hogy valaha is fogok a szakmában egy percet is dolgozni, most látom, hogy milyen sokat kérnének már egy kezdőtől is, és én Pécsnél kisebb helyen vagyok.
2017. ápr. 30. 18:55
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Én se tudtam elhelyezkedni, pedig Bp-i vagyok plusz az ELTE IK-n végeztem. (bár szerintem ez inkább hátrány :D)

Fél évig kerestem állást, úgy hogy egy forintot nem kértem volna és rengeteg szabad időm volt. Tehát nem okozott volna gondot, a havi 250+ óra sem. Jelenleg szalag melót melózom, de nem volt könnyű ezt a melót se megszerezni, mert az infósokat nem szeretik felvenni. De szerencsére sikerült felvilágosítanom a HR-est, hogy milyen is valóban az infó szakma.

2017. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Ne aggódjál én se találtam semmit. Mondjuk szegedi vagyok, de fel tudtam volna menni Pestre egy jó állásért.

BME mérnökin végeztem és most cukrász vagyok :D.

2017. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!