Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerész vagy vegyészmérnök?

Gyógyszerész vagy vegyészmérnök?

Figyelt kérdés

Aki ilyen szakokra jár/járt, kérlek meséljetek.:D

Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Mennyire kell tudni a kémiát illetve érteni?

Gyógyszerészeti után érdemes tovább tanulni?

Most ennyi jutott eszembe, de mást is szívesen olvasok ezekről.:)



2019. jún. 6. 11:58
 1/9 A kérdező kommentje:
*véletlen rossz kategóriába ment
2019. jún. 6. 12:01
 2/9 anonim válasza:

Mennyire kell tudni a kémiát illetve érteni?


Nem csak nagyon kell érteni, de szeetni kell (utóbbi létszükséglet.)


Mennyire érdemes?


Nézz körbe a profession.hu-n stb. hogy mennyire hajtasz ilyen melókra, amiket a végzettséggel kilistáz.



Én nem a szakmában dolgozom....

2019. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Mennyire kell tudni a kémiát illetve érteni?"


Szerinted? Nem, nem kell tudni se érteni...

2019. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy pl mennyi olyan tárgy van ami kapcsolódik a kémiához?

Illetve nagyon durva szinten kell tudni az emelt kémiát, hogy ne legyen bukás vagy annyira azért nem vészes? Nem feltétlen az elméletre gondolok hanem számolás sok van e?

Azt hallottam, hogy a vegyészmérnökire keményen kell a matek.


Amúgy köszi az értelmes választ..

2019. jún. 6. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha ezek a kérdések így megfogalmazódnak benned akkor bocsi, hogy ezt mondom de ez a szakma nem neked való.
2019. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Bizony, ha neked az értségit anyag bármilyen kihívás jelent, most verd ki a fejedből, mert egyetemen SZOPNI fogsz, nem kicsit.


Ezeken a szakokon első félévben is többet kellesz tanulnod, mint amennyit ez előtt tanultál összesen.


[link]


tessék, itt láthatod mi van. Meglepően kevés a kémia, és inkább a fizika a sok, de matekból kva sok lesz, és több csak kémiai számításos tárgy is lesz.


Jah és annyira nem fizet jól a szakma...

2019. jún. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat illetve, hogy milyen tárgyak lesznek.:)
2019. jún. 8. 10:37
 8/9 anonim válasza:
100%

Ez egy korábbi válaszom egy majdnem ilyen kérdésre, nem akarok feleslegesen pötyögni:

"Szia!


Szerintem a gyógyszerészetet válaszd.


Én jártam a Semmelweis Egyetem gyógyszerésztudományi karára is, majd a BME vegyészmérnökin is. A két képzés ég és föld abból a szempontból, hogy a BME-n inkább gyakorlatias az oktatás, az elméleti tárgyak mellett rengeteg a labor is, a SE-n is sok a gyakorlat, de emellett rengeteg lexikális tudást kell beseggelni.


Épp emiatt a debreceni gyógyszerészképzést ajánlom, több embertől is már úgy hallottam, hogy a gyógyszerészoktatás közül az a legkönnyebb és a diploma ugyanolyan értékű, mint bármelyik más.


Amúgy egy kezdő gyógyszerész kap kb 300- at és rengeteg plusz pénzt lehet keresni az ügyelettel, míg a kezdő vegyészmérnök 200 körül visz haza, és extra jövedelemre nemigazán van lehetőség... Legalábbis én eddig nem tapasztaltam. Az exta jövedelmem jelenleg is a patikai ügyelettel keresem...


Én mindezek ellenére azért dolgozom vegyészmérnökként, mert beleuntam a szakmába, és egy kicsit derogált is, hogy gyakran diplomás eladónak néztek csak, és az agyamat sem kellett sokszor használni.


És ha szereted, hogy sokat kell dolgozni, akkor hidd el, egy patikus sosem unatkozik, főleg ha egy nagy-forgalmú patikában dolgozik..."


Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni : a gyógyszerésszel.

Mennyire kell tudni a kémiár? Az első 3!!!!! év szinte a kémiáról szól fűszerezve egyébb természettudományi tárgyakkal, mint sejtbiológia, élettan, anatómia, immunológia stb. Ha a gyógyszerészetet választod szeretni kell a bioszt is. A vegyészmérnökin érthető mód ilyen jellegű tárgy nincs. Helyette ott vannak a műszaki jellegűek.


Mindig van értelme továbbtanulni és fejlődni...!


Amúgy a Google a barátod, csak használni kellene, okosan. Mindenre van válasz, csak keresni kell.


[link]


[link]


itt látod a tárgyakat mindkét oktatási intézményen, tanévre lebontva.

2019. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Messziről kerüld el a GYTK poklát!!


K..nehéz, sloppy kaffogos szoptatás megy éveken át. Nem ér annyit!


Üdv, egy GYTK-s kolléga

2019. jún. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!