Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért féltem ennyire a pénzt?...

Miért féltem ennyire a pénzt? És vagyok smucig? Megtudnék változni valahogyan?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy mióta "sok pénzem" lett, azóta mindenre sajnálom. Igazából sokat dolgoztam, megdolgoztam érte, soha egy rossz szavam nem volt.


De utálok dolgozni és összespóroltam. A szüleimmel élek.

Persze fizetek a rezsibe 1/3 arányban, vagy ha valami családi kiadás kerül képbe.

Most a nyelvvizsga befejezésén dolgozok, mert félbehagytam az egyetemi tanulmányaimat.

Igazából ez is csak azért motivál, hogy jobban keressek.


Pl. bulizni nem járok, nem veszek meg semmit magamnak, mert dolgoztam gyárban és nem tudom szebben mondani csicska munka volt. És pl. valami 10.000 Forint, na mondom én egy napig reggeltől estig szenvedtem, meg vagyok a ruha nélkül majd veszek durkálóban vagy neten használtan. Mondjuk ez nem hátrány mert olx-en rohadt sok dolgot vettem már jó ár-érték arányban.


Nyilván ez az életmód nem vezet jóra.


24 F



2019. jún. 7. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg tudnál változni valahogyan.
2019. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem, szerintem attól tartassz, hogy el fog fogyni a pénzed. Jogos, mert el lehet kezdeni költekezni és akkor tényleg el fog fogyni. Esetleg van vmilyen hobbid? Mert akkor arra költhetnél,de ne ész nélkül, hanem, hogy lásd az eredményt, hogy amiért dolgoztál, annak van látszatja.

Ruhára én se igazán költök, nem nyúzom el őket, de szeretek színházba menni, oda viszont nem az utolsó sorba ülök, de nem is előre.

2019. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Focizok, de hát ott csak ilyen 5-7 ezer a tagdíj félévre,

meg ha tönkremegy a cipőm olyankor jó minőségűt veszek.

Kondiba is járok néha, de nem költök ilyen táplálékkiegészítőkre, meg nem is rendszeresen csinálom.


Olvasni szoktam, de egy könyv sem drága, sőt van ami fent is van neten.

2019. jún. 7. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelölj ki egy tól-ig összeget, amit havonta megengedsz magadnak, a saját kis hobbidra, szórakozásra vagy esetleg luxusra.

Emlékeztesd magad arra, hogy most, amíg fiatal vagy és megengedheted magadnak, addig van "értelme" ezeknek a költéseknek. 20 év múlva már nem fog érdekelni, de az is lehet, hogy (bocsi, de) meghalsz, megbetegszel, lebénulsz. Akkor bánhatod, hogy ezeket az apró dolgokat nem tetted meg magadért.

2019. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
prosti? :D :D :D
2019. jún. 7. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem kérded? Honnan tudjam, hogy neked van- ku.r v@ra szükséged, vagy sem?

Lehet azért nem kapod meg ingyen, mert olyan smucig vagy.

2019. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem most értetted meg a pénz valódi értéket. Amikor már nem úgy kapod, hanem megdolgozol érte. Akkor tényleg erősen elgondolkozol azon, hogy mire éri meg kiadni.


Vissza fogsz lendülni a középútra, nyugi, és újra fogsz költeni azokra a dolgokra, amik tényleg fontosak számodra.

2019. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából szerintem most értetted meg a pénz valódi értéket. "


Egyetértek...


Ez nem baj, sőt! Te leszel az, aki meg fogja teremteni magának azt, amit szeretne úgy, hogy nem fog feltétlenül 20 évre eladósodni.


Engem smucignak tartott az egész család. Én másképp gondolom. Szerintem meg jól bánok a pénzzel. 25 évesen hitel nélkül vettem lakást, 40 éves koromra lett egy házam (szintén hitel nélkül), 48 évesen vettem egy másik lakást befektetésnek. Hozzáteszem, a családból én kerestem a legkevesebbet. A többiek állandóan tele voltak kölcsönökkel, soha semmire nem volt pénzük, rendszeresen én segítettem ki őket. Igazából semmit nem tudnak felmutatni abból, amit évtizedek alatt megkerestek.


Fiatalként nem jártam minden nap szórakozni, nem azért, mert sajnáltam rá a pénzt, hanem azért mert nem volt rá naponta igényem. De beutaztam Európát a haverokkal, nekem az utazás volt a mindenem.


... és még mind a mai napig úgy tekintek az árakra, hogy nekem azért mennyit kell dolgoznom, nem úgy, hogy van-e rá pénzem (mert van).


Nyugi! A "korlátaid" majd lazulni fognak. :)

2019. jún. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!