Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedül megtudnék élni ~100....

Egyedül megtudnék élni ~100. 000 forintból albérletben?

Figyelt kérdés
19 éves srác vagyok és meguntam ami itthon megy. El szeretnék költözni. 25000-35000 forint körül néztem albérleteket nagykanizsán, mindegyik bútorozott. Erre jönne rá a rezsi, közös költség. Akkor kéne még kajára, háztartási dolgokra meg minden egyébre még pénz. Szerencsére olyan a munkahelyem, hogy minden nap munka után letudok ott zuhanyozni, így a vízzel is tudnék spórolni otthon. Van amikor elmegyünk 4-5 napra vidékre dolgozni ahol a munkáltatónk fizeti a szállásunkat, reggelinket, vacsoránkat, szóval ott sem kell nagyon költeni, max ebédre venni néhány szendvicset. Valamint ha eleget túlórázok, annyit amennyibe még nem szakadok bele, akkor a nettó fizetésem elérheti a 120.000-130.000 forintot. Soha nem tévézek, így arra sem kéne fizetnem, áramot is spórolnék. Max számítógépezni szoktam néha. Szerintetek megtudnék élni?

2015. máj. 16. 12:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
66%
Elég ha egy szobát kiveszel. Minek neked egy egész lakás?
2015. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Egy garzon lakásra gondoltam. Egy szoba, egy konyha, egy fürdő.
2015. máj. 16. 12:41
 3/44 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék szobát, mert az is kb. ugyanennyi lenni csak rezsit nem kéne talán fizetni. Meg az egy kis lyuk.
2015. máj. 16. 12:51
 4/44 anonim ***** válasza:
41%

menj egyetemre és koliba

olcsóbb és jó esélyed van nem elb×zni az életed

2015. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Mert ma olyan sokat ér az egyetem.. Na ja. :D
2015. máj. 16. 12:57
 6/44 A kérdező kommentje:
Hegesztő vagyok, nem sokára minősítést végzek, csak hetek kérdése. :D Többre megyek ezzel.
2015. máj. 16. 13:00
 7/44 anonim ***** válasza:
74%

Meg tudsz élni, de az a helyzet, hogy inkább szobát vegyél ki. Tapasztalatból beszélek, mindkettőt próbáltam. Sokkal olcsóbb a szoba, plusz a házimunka egy részét is megúszod, és a háztartási költségek is alacsonyabbak. Azt nem tudom, honnan vetted, hogy a szoba egy kis lyuk. Akkorát kell kivenni, ami megfelelő, egy 15-20 m2-es már teljesen ok.


Egyébként lakásban is meg tudnál élni, csak nincs értelme. Amennyivel többet fizetsz érte, annyit nem ér.

2015. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
42%

Igen, sokat ér a diploma. El lehet hegesztgetni szar bérért és belerohadni egy garzonba, aztán majd megöregszel és azt veszed észre, hogy semmit nem értél el az életben.


Attól, hogy neked elmondták a szakmunkássuliba, hogy jajj egy jó szakma ezerszer többet ér mint egy diploma... ja persze, mint egy szar diploma, de soha a büdös életben nem lesz olyan életszínvonalad mint egy mérnöknek.

2015. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Szeretnék magamra főzni, meg saját fürdőt. A szoba nem ilyen.
2015. máj. 16. 13:09
 10/44 anonim ***** válasza:
88%
#8: Én gazdasági diplomával nem tudok elhelyezkedni már jó hosszú ideje. A mérnöki szakok nehezek, szerintem kb 3 év csúszással végeztem volna el az alapképzést, de sokan soha nem lennének képesek elvégezni. Jelen állás szerint jobban jártam volna ha hegesztőnek megyek.
2015. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!