Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tesco pénztárosoknál valós,...

Tesco pénztárosoknál valós, hogy a diák többet keres mint a főállású aki több éve ott van?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam ma a Tescoban amikor beszélgetett két alkalmazott..


140 ezres fizetést emlegetett fő állásba, hogy ennyit keres és panaszkodott, hogy a diák többet kap aki lassabb.


Ez tényleg valós? Tudom, hogy a diáknál kevesebb a járulék stb. de valóban megcsinálják ezt? Nem túl fair szerintem.


2019. jún. 7. 19:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
74%

A Tesco pénztárosok évek óta ezen elmélkednek. Teljesen alaptalan, csak van az a réteg, akiknek mindig valamire panaszkodni kell, és extraként még valakit szidhat is, jelen esetben a diákokat.


Az is közkeletű tévedés, hogy az adózás miatt a diákok jobban járnak. Nem igaz, hiszen azt a pénzt, amit a diák nem az államnak fizet be, azt az iskolaszövetkezet és a megbízó (Tesco) teszi zsebre. Ergo a Tesconak kevesebbe kerül egy diák, az iskolaszövetkezet tud hasznot realizálni, és maga a diák sem jár annyira rosszul, mert kb. annyi fizetést fog kapni, mint egy főállású.

2019. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"Engem jobban felháborít, hogy egyetemen a diák magasabb ösztöndíjat kap kézhez, mint amennyi a tanárja bruttó fizetése."


Ne csúsztass, mert ilyen nincs. Alap- vagy mesterképzésen lévő egyetemi hallgatók nagyon jó tanulmányi eredménnyel kaphatnak kb. havi 50 ezret a félév alatt, de már ez is soknak számít. Doktori ösztöndíj valóban lehet magasabb, mint az oktatók fizetése, ez is persze probléma, de azért a doktoriig eljutni és oda bekerülni nem olyan egyszerű dolog ám.

2019. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!