Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kerülhetek fekete listára egy...

Kerülhetek fekete listára egy cégnél, mert visszautasítottam egy állást korábban?

Figyelt kérdés

Nagy cégről van szó. Jelentkeztem oda még télen, voltam interjún, hívtak, hogy felvennének én meg visszautasítottam, mert addigra kaptam jobb ajánlatot. Vagyis azt hittem, hogy jobb. Most újra állást keresek, két másik pozícióra jelentkeztem a céghez és még interjúra se hívtak, hanem egyből elutasítottak emailben. Pedig hasonló volt a leírása és az elvárása is az ajánlatnak. Egyszer felvennének, egyszer meg "tapasztalatai és végzettsége nem felel meg a munkára" címszóval elutasítanak...


Arra gondoltam, ez azért lehet, mert úgy gondolják, ezt is csak visszamondanám. Van ilyen?


2019. jún. 9. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelmű.
2019. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De most komolyan csodálkozol? Kaptak belőled ízelítőt, így jártál.
2019. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen. Kockáztattál, buktad, ilyen az élet. Keress más céget tiszta lappal.
2019. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek. Ha kirúgtak egy cégtől károokozásárt és 2 évig nem vesznek fel sem jelenti azt hogy nem jelentkezhetsz. A szerződésed keletkeztetésénél fogja csak észrevenni a HR hogy te ott nem dolgozhatsz még xy ideig.


Ha csak nem egy XFLOW jelentkezős workflowban jelentkeztél még trackelni sem tudják a profilod.

2019. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cég válogatja. Magyarországon sok helyen a HR személyes sértésnek veszi a visszautasítást, én is jártam már így. Meg úgy is, hogy 2 év múlva újra behívtak interjúra más pozícióra és meglátta a 2 évvel ezelőtti manager, hogy ott vagyok, s elintézte, hogy engem ne vegyenek fel oda. Most ilyen f***kodó emberek között jobb nem dolgozni.


Az álláskeresés business. Ha van egy boltod,amiben zöldséget árulsz, Pistike visszateszi a polcra a cuccot a kassza soránál állva, akkor legközelebb már nem szolgálod ki? Mert a feketelistás cég ezt csinálja.

2019. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jelezném, egy hónapja vagyok már a cégnél. :P
2019. okt. 9. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!