Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esély van rá, hogy a...

Mennyi esély van rá, hogy a cégnek van valamilyen fekete listája?

Figyelt kérdés
Több mint 2 évvel ezelött jelentkeztem egy állásra egy budapesti kb 20 éve működő céghez. Be is hívtak állásinterjúra, de lebetegedtem és nem mentem el, sajnos jelezni is elfelejtettem nekik. Most dolgozik ott egy ismerősöm aki mondta, hogy keresnek munkatársat egy bizonyos pozícióra ami érdekelne engem. Mennyi esély van rá, hogy megjegyezték a nevem vagy valamilyen fekete listát vezetnek és ezért nem vesznek fel?
2019. máj. 18. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak cégek, ahol tényleg van feketelista. Hogy ennél a cégnél van-e vagy sem, azt max az ismerősöd tudná megmondani - vagy Ő sem, mert neki sem árulják el :-)
2019. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk 6 hónapos az felvételiig eljutottak listájának az ideje és 12 hónapos a már felvett, de (balhé nélkül) lelépett / elbocsátottak ideje, amíg nem alkalmazzák újra. A beajánlási bónuszra meg 2 év után lehet újra jelentkezni.
2019. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

De mi van, ha van fekete lista és rajta vagy? Visszapattan a CV-d. El sem kell menni. Egy e-mailt megírni nem olyan dolog, hogy ezt ne tehetnéd meg csak azért, mert feltételesen feketelistás vagy.


Magadat sose zárd ki a felvételik alól. Lehet feketelistás vagy, de látják, hogy fejlődtél, mégis behívnak. NE TE DÖNTS ARRÓL, hogy hol nem dolgozhatsz. :)

2019. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
GDPR bevezetése óta nem igazán lehet ilyesmi.
2019. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"GDPR bevezetése óta nem igazán lehet ilyesmi."


A hatalyos jogszabalyok szerint sok minden nem lehetne. :))

2019. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Igen és tündérek, sárkányok, jó emberek és a többi mesebeli lény is létezik.... GDPR... hagyjad már! Mese habbal.
2019. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

A fekete lista az álláskeresők legendája. A kutya nem írogatja fel, hogy ki járt nála évekkel ezelőtt.


Ez nem jogi kérdés (GDPR, hiába tiltja), egyszerűen józan ész.

2019. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7-es, az atlagos sarki gyrosos biztos, hogy nem tartja nyilvan, mikor ki jelentkezett. Nem tudom, hogy milyen az a 20 eve mukodo ceg, de a picit is nagyobb es komolyabb cegek minden jelentkezot felvisznek egy szamitogepes rendszerbe, amiben aztan konnyen nyilvantartjak, hogy mikorra kapott idopontot interjura, azon hogy teljesitett, mennyi volt a fizetesi igenye, stb.
2019. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8: én átlag giroszost nem ismerem, de multinál dolgozom elég régen, és hidd el a fekete lista legenda, senkinek nincs ideje azzal foglalkozni, hogy embereket listázgasson, főleg úgy, hogy aki 2 éve még sikertelenül pályázott, az mostanra simán lehet, hogy beért, magára szedett tapasztalatot.


Az ilyen nem jelzett vissza dolgok meg végképp senkit nem érdekelnek, ez üzlet és nem személyes (csak a pályázók veszik annak), akinek nem jelzett vissza az jó eséllyel már évek óta a cégnél sincs, vagy tök más pozícióban van, nem recruiterként dolgozik

2019. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
jah, és az ilyen GDPR féle marhaságokkal pont azok a cégek szoktak szórkozni, akik felvisznek embereket rendszerbe. Náluk ugyanis van lebukási kockázat is
2019. máj. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!