Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkánál a pénzbírság...

Diákmunkánál a pénzbírság megemlitese mennyire rossz jel?

Figyelt kérdés
Az állásinterjú már megvolt korabban, jól is ment, csak amikor ma mentem a diákszövetkezethez aláírni a szerzodest eszrevettem hogy penzbirsagot is szabhatnak ki, illetve 20 perc keses eseten tobb mint egy ora dijat levonják. Ez normalis? Ez minden szerzodesben igy van? Nincs tapasztalatom, es nehezen igazodok ki egyedul. 18L

2019. jún. 11. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbnél igen. Ha számítanak rád és nem vagy ott akkor lehet nem bírják elvégezni a munkát teljesen, valami féle kártérítést tenni kell.

Én eddig 3 munkahelyen voltam, mindegyiknél más a bírság, 5-20 ezer között ha nem jelenünk meg vagy túl későn mondjuk le, vagy pedig egy alap bírság a késésért és minden nem jelen lévő óráért x összeg levonás.

2019. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A legtobb szerzodesben van ilyen, ahol en eddig voltam ha kestel (10 percet vagy tobbet), azt az orat nem fizettek ki, illetve ha 48 oraval munkakezdes elott nem szoltal, hogy nem fogsz tudni menni aznap akkor 1 napi fizetest vontak le
2019. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden szövetkezetnél van ilyen kötbéres, kártérítéses rész. Nem kell ráparázni, a legtöbb esetben a szövetkezet számára ki sem derül, hogy te most azért kezdtél hétfőn 9-kor,mert a cégnél ez lett megbeszélve vagy késtél egy órát. Akkor van levonas, ha a cég jelzi nekik a késést.

Ha normálisan állsz hozzá és nem linkeskedsz, akkor nem lesz semmi gond.

2019. jún. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 HSz76 ***** válasza:

Vicces... lehet hogy van, alkalmazzák, de nem jogszerű!


Ha nem jelensz meg, értelem szerűen nem fizetik ki a le nem dolgozott órát. Ha késel, hazaküldhetnek.


DE! MUNKABÉRBŐL NEM VONHATNAK LE MAGUKTÓL SEMMIT!

2019. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ez nagyon szép és jó, de amióta kivették a diákmunkat az mt hatálya alól, azóta a mocskos szövetkezetek azt csinálhatnak a diákokkal, amit akarnak.

Amúgy azóta nem munkabért, hanem megbízási díjat kapnak, ettől kezdve könyebb levonni belőle ezt, azt.

Nem jár nekik már pótlék, sem éjszakára, sem ünnepnapra, dolgozhatnak 20 napot egy huzamban.

Nem kell minden hónap 10-ig fizetést utalni...

A normálisabb szövetkezetek azért elvárják a partnereiktől, hogy ne zsákmányolják ki a diákokat. Sok helyen ettől függetlenül vannak pótlékok pl, de ugye nem kötelező.

2019. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha te igénybe veszel egy szolgáltatást, amiért fizetsz, és az nem a megbeszéltek szerint zajlik le, pl. a másik fél több mint 20 percet késik, és ebből neked károd származik, te nem kérnél kártérítést?
2019. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
EUdiákoknál én is hasonlóval szembesültem, szerintem alapesetben egy normál munkahelyen ilyennel nem sz*roznak.
2019. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szerződésben a saját zsebemből kéne kifizetnem 5000Ft-ot kétesen megfogalmazott munkakörre. Attől félek ha mondjuk összetörök egy poharat, akkor nem a pohár árát kéne visszafizetnem hanem 5000Ft-ot. Soha nem vállaltam munkát és a szüleim szerint nem jó ötlet (de ők értelem szerint nem diákok).
2019. jún. 12. 18:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Arra kérnek 5 ezret, hogy kiközvetítsenek?

Nincs másik szövetkezet?

2019. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minddiáknál szeretnek vonogatni.


Még háziorvosi igazolással is nyavalyogtak és alig akartak nem vonni.


Késést elfogadták, de szigorúan csak azoknak, akik jók voltak a (szintén diák) "főnöknél". Ez van.


19F

2019. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!