Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem tűnik sok...

Csak szerintem tűnik sok munka haszontalannak?

Figyelt kérdés

Vannak ezek az 50 fős cégeknél hr-esek mondjuk 10-en, vagy accountant vagy 30 fő. Csak nekem tűnnek ezek a pozíciók haszontalannak? Nálunk pl dolgoznak 200-an, én bérszámfejtő vagyok és van nálunk 2 hr-es, plusz egy hr manager.

Ja igen és az ilyen csoportok nagy része épp felsőoktatásból kikerült, vagy fiatal 30-asok.


2019. jún. 11. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Még nem láttam 50 fős cégnél 10 HR-est. Én speciel nem tudom mit csinál egy HR manager, így nekem az tűnik hasztalannak
2019. jún. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
93%

"bérszámfejtő vagyok"

Hmm...

Ezt a könyvet olvasd el, aztán gyere vissza. Nem igazán tudunk érdemben beszélgetni, amíg legalább alapszinten nem érted egy vállalat működését.

[link]

2019. jún. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy 50 fős vállalatnál, ha csak nem folytat valamilyen hr tevékenységet is, valóban kicsit túlzásnak tűnik a 10 fő. De amúgy nem mindegy?

Ha magáncég, és a tiéd, akkor rúgd ki őket, ha nem a tiéd, akkor ne foglalkozz vele, hogy más kire/mire költi a pénzét, ha pedig állami cég/szervezet, úgyse tudsz vele mit csinálni.

2019. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Na pont ezekről a dolgokról beszélek. Számít a cég profilja is tény, de ez a "nem tudunk érdemben beszélgetni", tehát mindenki cégvezető.

Hmmmm nekem ez az érdekes.


Első, az előző munkahelyemen 10 hr-es volt (gyakornok, asisstant, senior stb) és 72-en dolgoztak a cégnél. 6-ukkal egy irodában voltunk. Tudom 2/3-uk mit csinált napi szinten.....

2019. jún. 11. 23:25
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen csak neked
2019. jún. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 50 fős cég nem alkalmaz haszontalan munkaerőt, mert nem érné meg nekik. tehát akik ott vannak, azokra szükség van.
2019. jún. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Aki ott van a cégnél, az azért van ott, mert szükség van a munkájára. A cégek hülyék lennének olyannak fizetni, akire nincs szükségük. Még azt se fizetik meg, akire szükség van, nem hogy még fölösleges haszontalan munkaerőt alkalmazzanak.
2019. jún. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
másik oldalról is csak a rinyálás szokott menni, amikor valakinek 3 ember munkáját kéne végezni egy fizetésért, mert a cég úgy gondolja, hogy azt egy ember is meg tudja csinálni...örülj neki, hogy annyian vannak. ha a te munkafolyamatod függne attól, hogy valamit határidőre megkapj, de nem tudják teljesíteni mert épp akkor kevesebben vannak, mint kéne, akkor meg az lenne a baj.
2019. jún. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy céget, oda annyi HRest veszel fel, amennyit csak akarsz.
2019. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
200 fős cégnek minek külön bérszámfejtő egy havi bérszámfejtés egy napi munka 200 főre.
2019. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!